IV Ekobieg w Dolinie Sanu


28 kwietnia br. odbyła się IV edycja Ekobiegu w Dolinie Sanu. Jego organizatorami byli: wójt gminy Dydnia, Klub Biegacza Dydnia, Gminny Ośrodek, Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni. Partnerem wydarzenia było starostwo powiatowe w Brzozowie. Wszystkich uczestników przywitał w imieniu organizatorów dyrektor GOK-u Rafał Czopor. Nad przebiegiem zawodów czuwała organizatorka Anna Żak prezes Klubu Biegacza.
W tegorocznej edycji udział wzięło ok. 200 zawodników oraz 50 dzieci. 2 trasy przebiegały malowniczymi krajobrazami, krótsza liczyła 5 km dłuższa 20 km. Dzieci biegły na dystansie 200 i 500 m. Jak zwykle nie zabrakło dodatkowych atrakcji, o które zadbali leśniczy z Nadleśnictwa Dynów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dydni. U lokalnych rzemieślników można było zakupić regionalne wyroby.
Tym razem pogoda dopisała, suche trasy również nie sprawiły większych trudności, a w zawodach uczestniczą już stali bywalcy, co cieszy organizatorów, gdyż bieg wpisał się w kalendarz imprez sportowych pasjonatów biegania w regionie.
Wyniki prezentują się następująco:
W biegu na 5 km
W kategorii kobiet:

1 m Aleksandra Niedźwiecka
2 m Krystyna Gerula
3 m Małgorzata Cieśla
W kategorii mężczyzn:
1 m Wojciech Wojdyło
2 m Bartłomiej Machowski
3 m Kacper Bujdasz

W biegu na 20 km
W kategorii kobiet:

1 m Monika Iliasz
2 m Dorota Śliwińska
3 m Agnieszka Kędra
W kategorii mężczyzn:
1 m Paweł Żak
2 m Krzysztof Bogaczyk
3 m Piotr Przywara
Dekoracji zwycięzców dokonał dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni Rafał Czopor oraz prezes Klubu Biegacza Dydnia Anna Żak. Na koniec spośród uczestników wylosowano upominki przekazane przez sponsorów.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tegorocznej edycji Ekobiegu. Za zabezpieczenie biegu podziękowania należą się OSP w Dydni, Niebocku, Jabłonce, Obarzymie, Wydrnej, Witryłowie, Krzywem, Temeszowie i Hłomczy. Nad wszystkim czuwali pracownicy GOKBPiW sołtys Ulucza wraz z radą sołecką.
EkoBieg wsparli: Gmina Dydnia, Zbalansowani – Filip & Martyna, Nadleśnictwo Brzozów i Nadleśnictwo Dynów, OVB Brzozów, SportPrint.pl, Decathlon Rzeszów, Gran-Pik Liwocz, JAVA Naturalna Woda Mineralna Alkaliczna, Cellfast, IdeaShirt. Dyplomy zostały przygotowane przez kluby seniora w Temeszowie i Jabłonce. Dziękujemy organizatorom, wszystkim , którzy wsparli Ekobieg oraz uczestnikom za udział w tegorocznej edycji biegu i zapraszamy za rok!

176