Jarmark Bożonarodzeniowy w Dydni

Jartmark

W sobotę, 18 grudnia 2021 r. na nowopowstałym targowisku gminnym w Dydni odbył się pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy.

Pośród wystawców znaleźli się lokalni producenci żywności oferujący m.in. wołowinę, sery, miody, suszone owoce, zioła, nalewki, szkółkarze sprzedający żywe choinki, rękodzielnicy sprzedający m.in. ozdoby choinkowe, ręcznie ozdabiane pierniki, stroiki, a także ozdoby wykonane technologią cięcia laserowego i druku 3D. Ozdoby świąteczne sprzedawali także członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego przy SP Dydnia, którzy biorą udział w akcji charytatywnej Kolędnicy Misyjni, natomiast dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przekazany na pomoc dzieciom z Azji Środkowej.

W inauguracji wydarzenia udział wzięli: Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń, Sekretarz Gminy Dydnia Edyta Kuczma, Radni Rady Gminy Dydnia na czele z przewodniczącym Piotrem Szulem, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni, sołtysi, mieszkańcy Gminy Dydnia.

Odwiedzającym jarmarkowe stoiska czas umilały kolędy i świąteczne utwory w wykonaniu uczniów dydyńskich szkół oraz kapeli ludowej Młoda Przepióreczka.

Jednocześnie przy szopce pod Szkołą Podstawową dydyńscy harcerze z Hufca ZHP Brzozów dzielili się z mieszkańcami gminy Betlejemskim Światłem Pokoju. Droga światła rozpoczyna się w Betlejem, gdzie w Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To od niego, świeczka po świeczce, harcerze przekazują światło pokoju na cały świat. W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Światło Nadziei”.

784