Jarmark Bożonarodzeniowy w pięknej oprawie


W sobotnie popołudnie 16 grudnia już po raz kolejny na targowisku gminnym „Mój Rynek” odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, podczas którego chętni mogli nabyć stroiki i wyroby świąteczne od lokalnych rękodzielników. Rodzice ze szkoły podstawowej i przedszkola w Dydni zorganizowali warsztaty, podczas których przygotowali ozdoby na sprzedaż. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby uczniów. Jarmarkowi towarzyszyła również wystawa stroików oraz szopek bożonarodzeniowych zgłoszonych do konkursu organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni.

Świąteczną atmosferę wprowadził koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu kapeli ludowej „Młoda Przepióreczka” oraz wokalistów z Vocal House Studio.  Przybyłym mieszkańcom gminy Dydnia harcerze drużyny harcerskiej działającej przy Szkole Podstawowej w Dydni po raz 25. przekazali Betlejemskie Światło Pokoju. 10 grudnia w Zakopanem przedstawiciele harcerzy i zuchów z Dydni odebrali od słowackich skautów Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku przynosi ono refleksję nad tym, czym jest pokój oraz ukazuje różne jego wymiary. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Czyńmy pokój”.  

Przy rozświetlonej choince, w radosnej atmosferze ze światełkami w rękach, uczestnicy składali sobie życzenia świąteczne. Wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń składa serdeczne podziękowania dyrektorowi i pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Dydni, dyrekcji, nauczycielom, rodzicom, uczniom i harcerzom ze szkoły podstawowej w Dydni za włączenie się w organizację jarmarku, zaś kapeli “Młoda Przepióreczka” i wokalistom za uświetnienie wydarzenia.

437