Koncert Kolęd w Szkole Muzycznej I st. W Dydni z udziałem Jego Ekscelencji ks. abp Adama Szala

Koncert kol

11 stycznia 2021 w Szkole Muzycznej I stopnia w Dydni odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu uczniów i pedagogów szkoły. W koncercie udział wziął Jego Ekscelencja ks. abp Adam Szal, a także Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń, Sekretarz Edyta Kuczma, Skarbnik Anna Stachyrak, Radni Rady Gminy Dydnia na czele z przewodniczącym Piotrem Szulem, ks. dziekan Andrzej Pilch, ks. Proboszcz Jan Dąbal, ks. Jakub Kostrząb, ks. Szczepan Wiśniewski oraz Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni dr hab. Elżbieta Przystasz.

Koncert rozpoczął się od wykonania utworu „Czas na Cud”. W ubiegłym roku uczniowie szkoły muzycznej w Dydni wraz z uczniami szkół muzycznych z Jeżowego, Rymanowa, Ropczyc i Strzyżowa wykonali ten utwór wspólnie w studiu nagrań. Do utworu nakręcono również klip wideo opowiadający historię rodziny, która zagubiona w natłoku codziennych spraw, dzięki cudowi Bożego Narodzenia odnajduje na nowo istotę świąt, wzajemną miłość i bliskość.

Utwór „Czas na cud” www.youtube.com/watch?v=iKliTop_AxM 

Następnie uczniowie wraz z pedagogami wykonali najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki a także popularne zagraniczne utwory świąteczne. Podobny koncert, którego nagranie znajduje się w internecie, został nagrany i opublikowany 24 grudnia, jako prezent świąteczny od społeczności szkoły.

Koncert kolęd w wykonaniu uczniów SM I st. https://www.youtube.com/watch?v=KeiTEzZqbWY 

Natomiast podczas wtorkowego koncertu przed publicznością wystąpili:

 • Hanna Hałka, Helena Hałka, Patrycja Pietrasz, Iga Sabat „Czas na cud”
 • Aleksandra Turopolska, Adrian Turopolski „Wśród nocnej ciszy” (naucz. Tomasz Putrzyński)
 • Lena Zarzyka „Pójdźmy wszyscy do stajenki” (naucz. Grzegorz Bednarczyk)
 • Dominik Oleniacz, Jowita Nidecka-Kordas, akomp. Łukasz Kot „Do szopy hej pasterze” (naucz. Jowita Nidecka-Kordas)
 • Martyna Orłowska, Jowita Nidecka-Kordas, akomp. Łukasz Kot „Tryumfy Króla Niebieskiego” (naucz. Jowita Nidecka-Kordas)
 • Dominik Sobolak, akomp. Łukasz Kot „Przybieżeli do Betlejem” (naucz. Bartosz Głowacki)
 • Milena Korfanty, Helena Hałka „Jingle bells” (naucz. Monika Śliwka)
 • Paweł Kopiec, Gabriela Sołkowicz, Kacper Urban „Wśród nocnej ciszy” (naucz. Paweł Kopiec)
 • Krzysztof Bielański „Jezus malusieńki (naucz. Grzegorz Bednarczyk)
 • Magdalena Kędra, Natalia Kędra „Przybieżeli do Betlejem”, „Gdy śliczna Panna”, „Gdy się Chrystus rodzi” (naucz. Ariadna Pacześniak, Tomasz Putrzyński)
 • Michalina Florczak, Iga Sabat „We wish you” (naucz. Małgorzata Zając, Monika Śliwka)
 • Ariadna Pacześniak, Jowita Nidecka-Kordas, Łukasz Kot „Bóg się rodzi”
 • Patrycja Pietrasz, Katarzyna Urban, Weronika Wacek „Cicha noc”, Nad Betlejem” (naucz. Dorota Zubel)
 • Magdalena Zajdel „Lulajże Jezuniu” (naucz. Dorota Zubel)
 • Paulina Rzepka „Gdy się Chrystus rodzi” (naucz. Dorota Zubel)
949