Konkurs „Natura od kuchni” – granty dla KGW promujących wiedzę o żywności pochodzenia leśnego

natura od kuchni

Lasy Państwowe rozpoczęły nabór wniosków w ramach nowego konkursu pn. „Natura od kuchni”. Wnioski o granty w wysokości 5.000 zł mogą składać koła gospodyń wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru KGW i posiadające możliwość wystawienia faktury VAT lub rachunku.

Granty można przeznaczyć na realizację działań promujących Lasy Państwowe oraz żywność pochodzenia leśnego (stoiska promocyjne, warsztaty i konkursy kulinarne, pogadanki w szkołach podstawowych).

Jedno KGW może złożyć jeden wniosek w ramach konkursu.

Po zakończeniu konkursu organizator planuje zebrać i wydać w publikacji „Dzika kuchnia. Dobre z lasu” – najlepsze regionalne, domowe przepisy wykorzystujące leśne produkty. Wyjątkowa książka kucharska z lokalnymi przepisami wiejskich gospodyń będzie dostępna m.in. w formie darmowego pliku pdf, do pobrania ze strony Lasów Państwowych.

Ostateczny termin przesyłania zgłoszeń upływa 30 września 2022 r.

Więcej informacji na stronie: www.cilp.lasy.gov.pl/konkursy/kgw 

205