Młodzież zapobiega pożarom – eliminacje gminne konkursu


25 marca br. w sali narad Urzędu Gminy w Dydni odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się w dwóch grupach wiekowych: dla kl. I-IV i V-VIII. W pierwszej grupie wiekowej udział wzięło dwoje uczniów, najlepszy wynik osiągnęła Gabriela Mazur (SP w Niebocku), drugi na podium był Maksymilian Serwatka (SP w Dydni). W kategorii klas V-VIII udział wzięło czworo uczniów, z czego najlepszy okazał się Szymon Lasek (SP w Niebocku), drugie miejsce zajęła Zuzanna Kulon (SP w Jabłonce), zaś Martyna Kopczyk (SP w Niebocku) była trzecia. Miłosz Kopiczak (SP w Niebocku) znalazł się poza podium. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, za zwycięzców trzymamy kciuki na dalszych etapach. Przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie st. kpt. Maciej Białas – przewodniczący komisji, mł. bryg. Marek Kołodziej i dh Stanisław Pytlowany kierownik Referatu Geodezji Gospodarki Nieruchomościami i Spraw Obywatelskich – odpowiedzialni za przeprowadzenie konkursu pogratulowali uczestnikom dobrych wyników. Zwycięzców: Gabrielę Mazur i Szymona Laska zaprosili na powiatowe eliminacje, które odbędą się w kwietniu br. w Komendzie Powiatowej PSP w Brzozowie. Podziękowano także za zaangażowanie w przygotowanie dzieci i młodzieży opiekunom: Wioletcie Ryń, która przygotowywała uczniów ZS w Niebocku, Zbigniewowi Kowalczykowi za przygotowywanie ucznia SP w Dydni oraz Danielowi Rachwalskiemu za przygotowanie uczennicy SP w Jabłonce. Nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego wręczyła wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, która pogratulowała wszystkim uczestnikom i zachęciła, by zaangażowali do działalności MDP także swoich kolegów oraz rozwijali swoje pasje związane nie tylko z pożarnictwem. Laureatom życzyła powodzenia w eliminacjach powiatowych.

161