Piknik Rodzinny w Samorządowym Przedszkolu w Dydni23 czerwca odbył się Piknik Rodzinny. Podczas tego przedszkolnego wydarzenia świętowaliśmy Dzień Matki, Dzień Ojca oraz Dzień Dziecka. Tradycyjnie imprezę otworzyła dyrektor Dorota Bluj, która przywitała wszystkich gości i w kilku słowach opisała, jak ważną rolę w życiu dziecka pełni mama i tata. Następnie głos zabrały przedszkolaki, które dla swych rodziców przygotowały występy. W pięknych wierszach i piosenkach wyraziły swoją miłość i wdzięczność, jak również złożyły rodzicom piękne życzenia. Na koniec wszystkie przedszkolaki zatańczyły do piosenki Z tobą wraz z Martyną Jacek, instruktorką tańca z Podkarpackiego Centrum Tańca.

Po części artystycznej głos zabrała wójt Bożena Chorążak, która złożyła gratulacje solenizantom i życzyła wszystkim udanej zabawy, natomiast naszym przedszkolakom przyniosła łakocie, by osłodzić ich dzień. Następnie przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom upominki, które przygotowały w przedszkolu. Nie obyło się bez wielu wzruszeń i uścisków. Gdy emocje troszkę opadły, goście zostali zaproszeni do obejrzenia występu grupy tanecznej „Rytmisie” pod kierownictwem Moniki Krowiak. Zespół zatańczył taniec hiszpański, który zachwycił wszystkich oglądających. Kolejną atrakcją dla dzieci była zabawa taneczna przygotowana przez panią Martynę. Przedszkolaki zaprosiły do zabawy swoich bliskich, by wspólnie wykonać wylosowane na kole fortuny układy choreograficzne, których dzieci uczyły się na zajęciach tanecznych.

W kolejnej części wystąpili rodzice naszych przedszkolaków w inscenizacji pt. Nie ma tego złego. Przedstawienie spotkało się z miłą reakcją publiczności ze względu na humor i wspaniałą grę aktorską rodziców. Po przedstawieniu dzieci otrzymały prezenty z okazji Dnia Dziecka, a dyrektor zaprosiła wszystkich na poczęstunek i do wspólnej zabawy. Podczas tegorocznego pikniku nie zabrakło atrakcji. Dla dzieci tradycyjnie były dmuchańce, puszczanie baniek mydlanych, bitwy na balony wodne, malowania buziek oraz zaplatanie warkoczyków. Dzieci te starsze, jak i te młodsze świetnie bawiły się w kąciku plastycznym i sensorycznym, w kuchni błotnej oraz na placu zabaw. Kolejną atrakcją dla dzieci był quiz wiedzy o przedszkolu, który przygotowały Joanna Hocyk i Dorota Brewczak. Dzieci chętnie zgłaszały się do udziału, a za poprawne odpowiedzi otrzymywały drobne upominki.

Na XV Pikniku Rodzinnym tak wiele się działo, że każdy znalazł coś dla siebie. Do zabawy przyłączyli się też myszka Miki oraz Minionek, którzy częstowali gości lodami. Najważniejsze było to, że wszyscy mogliśmy spędzić trochę czasu w miłej, rodzinnej atmosferze.

Serdeczne podziękowania ślemy w kierunku rodziców, którzy zaangażowali się w występ dla dzieci. Dziękujemy bardzo za przygotowanie znakomitych przekąsek, za pełnienie dyżurów i za wielkie zaangażowanie w organizację tegorocznej imprezy dla społeczności przedszkola!

Materiał nadesłany, Przedszkole Samorządowe w Dydni

108