„Przesłanie dla Pokoleń” – księga pamiątkowa żyjących żołnierzy AK

AK

14. lutego obchodziliśmy 80. Rocznicę przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Z tej okazji Ministerstwo Obrony Narodowej podjęło inicjatywę stworzenia pamiątkowej księgi „Przesłanie dla Pokoleń, w której żyjący żołnierze AK mogliby zawrzeć pamiątkowe wpisy dokumentujące ich motywację do walki i życiowe przesłanie.

W związku z tym, jeżeli znają Państwo weteranów AK, którzy byliby zainteresowani dokonaniem takiego wpisu, bardzo prosimy o zgłoszenie się w do dnia 30 marca 2022r. mailowo na adres urzad@gminadydnia.pl lub telefonicznie pod numerem 13 430 81 21 do Urzędu Gminy w Dydni. W zgłoszeniu konieczne będzie podanie numeru telefonu do kontaktu.

Dzięki zebranym relacjom i wspomnieniom powstanie księga „Przesłanie dla Pokoleń 1942-2022”.

Więcej informacji: www.gov.pl/web/usa/80-rocznica-powstania-armii-krajowej 

308