Seniorzy relaksują się w uzdrowiskach


30 sierpnia uczestnicy klubów seniora w Jabłonce i Temeszowie udali się na wycieczkę do perełek uzdrowiskowych Karpat: Muszyny i Krynicy Zdroju. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie ogrodów sensorycznych w Muszynie. Ogrody sensoryczne pełnią funkcję dydaktyczną, rewalidacyjną oraz terapeutyczną. Park został podzielony tak, aby oddziaływać na różne zmysły: ogród zapachowy, dźwięku,  dotykowy, smakowy i wzrokowy. Seniorzy podziwiali tam wiele gatunków różnych roślin i zwierząt. Po uczcie zmysłów wycieczkowicze podążyli do Krynicy, skąd udali się w podróż wagonikami (które pracują na tej trasie już od 1937 roku) na Górę Parkową, gdzie można dostrzec fragmenty starego toru saneczkowego z 1929 roku i nacieszyć oko bogactwem drzewostanu rosnącego od przeszło 200 lat w Parku Zdrojowym.

Kolejnym punktem był spacer po parku, podziwianie miejscowej architektury oraz zwiedzanie pijalni wód mineralnych, gdzie seniorzy kosztowali zdrowej, choć nie dla wszystkich smacznej wody. Obiad w Gawrze był zwieńczeniem jakże udanej wycieczki, gdyż zarówno atrakcyjność uzdrowisk jak i piękna, sprzyjająca zwiedzaniu pogoda wpłynęły na wspaniałe doznania z wyprawy. Cyfrowy system tourguide, w który byli wyposażeni uczestnicy wycieczki (radiowe zestawy dla przewodników) bardzo ułatwił i uatrakcyjnił wycieczkę. Seniorzy na bieżąco słuchali przewodnika, który drogą radiową docierał z przekazem informacji do każdego z uczestników wycieczki.  Wycieczkę zorganizował sanocki PTTK na zlecenie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dydni.

246