Sportowy dzień w Dydni przerwany z powodu załamania pogody


Sobotnie popołudnie i wieczór 26 sierpnia zapowiadało się bardzo atrakcyjnie. Na stadionie w Dydni gromadzące się dzieci, młodzież oraz rodzice obejrzeli pokaz sztuki walk wschodu w wykonaniu zawodników UKS Kyokushin Byakko. Licencjonowani i doświadczeni instruktorzy zaprezentowali chwyty i fragmenty walk, a także ćwiczenia, które wykonują podczas treningów. Pokaz miał służyć zachęceniu kolejnych osób do tworzenia coraz większej społeczności skupionej wokół karate, które uczy dyscypliny, koncentracji, staranności, opanowania emocji, budowania relacji w grupie, pokory i samoobrony. Zawodnicy mają od kilku do kilkudziesięciu lat i tworzą fantastyczną atmosferę w wielkiej rodzinie Byakko. Przy okazji pokazu przekazywano informacje o zapisach na zajęcia, które odbywają się w Szkole Podstawowej w Dydni w poniedziałki i czwartki.  

W międzyczasie ustawiała się kolejka chętnych do strzelania z łuku. Szybkie szkolenie przeprowadzili instruktorzy i zawodnicy LKS „Sagit” Humniska, którzy również przybyli do Dydni, by zainteresować młodych ludzi tą dyscypliną sportową. Łucznictwo kształtuje różne umiejętności, w tym fizyczne, umysłowe, emocjonalne i społeczne. Dzieci, ćwicząc strzelanie z łuku, rozwijają umiejętności związane z podejmowaniem decyzji, uczą  się samodyscypliny, obserwacji i cierpliwości, wzrasta ich poczucie własnej wartości.

Następnie przyszedł czas na występy artystyczne grup szkolnych z terenu gminy:

Zespół taneczny „Flowers”  ze Szkoły Podstawowej w Końskiem – opiekun Anna Sokołowska

Zespół taneczny „Frajda” ze Szkoły Podstawowej w Dydni – opiekun Karina Markowska

Zespół taneczny „Biedronki” ze Szkoły Podstawowej w Dydni – opiekun Małgorzata Indyk

Zespół taneczny „Iskierki” ze Szkoły Podstawowej w Dydni – opiekun Małgorzata Szajnowska

W trakcie trwania imprezy swój obóz historyczny rozkładali pasjonaci historii z grupy SCUTUM oraz Stowarzyszenia Łucznicy Sanoka.

Po prezentacjach tanecznych rozpoczęły się występy wokalne podopiecznych Vocal House Studio, które zostały przerwane. Przed publicznością zaprezentowały się Zuzanna Kulon i Michalina Klimowicz.

Niestety nagłe załamanie pogody uniemożliwiło kontynuowanie imprezy. Uczestnicy wydarzenia znaleźli schronienie w szkole podstawowej. Koncert zespołu „Credo” i projekcja filmu „Sami Swoi” w plenerze nie mogły się odbyć ze względu na brak zasilania elektrycznego do późnych godzin wieczornych i niestabilną sytuację pogodową. Wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń podziękowała za przygotowanie i występy artystyczne dzieciom, ich rodzicom i opiekunom. Pomimo wakacji, wszyscy dołożyli starań, by uświetnić Dni Gminy Dydnia. Pasjonaci historii z grupy SCUTUM oraz Stowarzyszenia Łucznicy Sanoka pojawili się natomiast na Dożynkach Gminnych w Jabłonce.

228