Spotkanie wielkanocne w ŚDS w Krzywem


W Wielki Czwartek 28 marca odbyło się spotkanie wielkanocne w Środowiskowym Domu Samopomocy w Krzywem. Miało ono charakter bardzo uroczysty. Podopieczni przygotowali program artystyczny, podczas którego zaśpiewali pieśni religijne odnoszące się do przeżywanego w Kościele Katolickim Triduum Paschalnego. W oparciu o fragmenty Pisma Świętego przedstawili sens wydarzeń, które miały miejsce przed ponad 2000 lat i nawiązali do symboliki świąt Wielkiej Nocy. Na koniec złożyli życzenia sobie wzajemnie i zaproszonym gościom. W spotkaniu udział wzięli również wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, skarbnik Anna Stachyrak, kierownik GOPS-u w Dydni Teresa Szelest, kierownik Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Krzemiennej Agnieszka Jatczyszyn. Do życzeń przyłączyła się kierownik ŚDS Małgorzata Jamrugiewicz, która podziękowała za gościom za przybycie i podzieliła się ze wszystkimi jajkiem. Wójt Alicja Pocałuń, dziękując za zaproszenie, złożyła zebranym życzenia świąteczne zdrowia, pokoju, radości i nadziei budzącej się razem z wiosną.  Po części oficjalnej przyszedł czas na skosztowanie tradycyjnych potraw, które znajdują się na wielkanocnym stole.

256