Strażacki Dzień Dziecka w Gminie Dydnia

Dzień dziecka

W tym roku w Gminie Dydnia Dzień Dziecka świętowaliśmy po strażacku. W ramach obchodów święta we wtorek (31 maja) w parku w Dydni zorganizowane zostały zawody pożarnicze dla najmłodszych, czyli przedszkolaków z Samorządowego Przedszkola w Dydni oraz uczniów klas „0” SP w Dydni. Natomiast w środę (1 czerwca) na stadionie przy SP w Dydni odbyły się międzyszkolne zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, którym towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji. Było trochę sportu, trochę rywalizacji, trochę zdobywania nowych umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej, ale przede wszystkim mnóstwo uśmiechu, radości i świetnej zabawy.

Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Zarządu Oddziału Gminnego Ochotniczych Straży Pożarnych w Dydni, którego prezesem jest Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń przy współpracy i zaangażowaniu, Samorządowego Przedszkola w Dydni oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Dydni.

Podczas wtorkowych zawodów przedszkolaki i zerówkowicze mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat tego na czym polega praca strażaka. Strażacy z OSP Dydnia pokazali małym mieszkańcom gminy jak wyposażony jest wóz strażacki, jakiego rodzaju ubrania noszą strażacy podczas akcji ratowniczych oraz jaki sprzęt wykorzystują. Oprócz tego strażacy zorganizowali dla nich małe zawody sportowo – pożarnicze. Dzieci zmierzyły się ze sobą w konkurencjach zręcznościowych oraz taktycznych.

Z wizytą na zawodach pojawiła się Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń, aby złożyć dzieciom życzenia z okazji ich święta, podarować drobny, słodki upominek, a także podopingować im podczas zawodów. Niespodziankę dzieciom postanowiły sprawić również panie z Klubu Seniora w Jabłonce, które przyjechały z wielkim pudłem domowej roboty ciasteczek, które upiekły specjalnie dla maluchów. Po zawodach dzieci usiadły wspólnie do stołu, na którym czekały już upieczone na ognisku kiełbaski.

Natomiast w środę maluchy mogły zasiąść na trybunach stadionu Sportowego w Dydni i dopingować swoich starszych kolegów, którzy brali udział w zawodach sportowo pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, a także podziwiać występy i pokazy zorganizowane przez uczniów i pedagogów SP w Dydni, Klub Karate Kyokushin Byakko w Dydni, mażoretki – podopieczne GOKBPiW w Dydni oraz brać udział w grach, zabawach oraz atrakcjach towarzyszących temu wydarzeniu.

321