Święto Jagody i Róży w kowbojskim stylu


W sobotnie popołudnie 6 lipca br. w Wydrnej odbyła się impreza plenerowa, która na stałe wpisała się w krajobraz letnich wydarzeń artystycznych miejscowości. Sezon na borówkę, jagody leśne, porzeczki i wiśnie w pełni, a w tym roku owoce są wyjątkowo słodkie i soczyste.
Tegoroczne Święto Jagody i Róży uświetniły występy dzieci ze szkół podstawowych w Wydrnej i Dydni, utwory z repertuaru Dżemu i innych polskich artystów wykonał Wojciech Sobolak, zaś popularne utwory na góralską nutę publiczność zaśpiewała wspólnie z Kapelą Siwy Jan. Zwieńczeniem występów była zabawa taneczna pod gwiazdami z zespołem Just Band.
Na zaproszenie do udziału we wspólnej zabawie odpowiedzieli: wójt gminy Dydnia Bożena Chorążak, zastępca wójta Rafał Czopor, sekretarz gminy Edyta Kuczma, kierownicy jednostek budżetowych gminy, radni gminy i sołtysi z miejscowości ościennych oraz mieszkańcy Wydrnej i okolic.
W organizację imprezy, jak każdego roku włączyła się cała społeczność Wydrnej: radna gminy Dydnia Iwona Rachwalska i jednocześnie sołtys wsi wraz z radą sołecką, społeczność szkoły podstawowej kierowanej przez dyrektor Halinę Skawińską, koło gospodyń wiejskich z prezes Martą Wydrzyńską, OSP w Wydrnej z prezesem Dominikiem Barszczowskim. Wsparcie techniczne zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Dydni pod kierownictwem Anety Rzeszut. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla dzieci. Stowarzyszenie AS KIER przeprowadziło grę terenową dla najmłodszych. Skorzystało z niej niemal 40 dzieci, rozwiązując różnorodne zadania, za które otrzymały drobne upominki. Uśmiechnięte buzie najmłodszych były pokolorowane wg najbardziej wymyślnych projektów i przedstawiały m.in. ulubionych bohaterów z bajek. Strażacy pełnili dyżur przy grillu oraz dbali o porządek. Kolejki dzieci ustawiały się po kolorową watę cukrową i do dmuchanych zjeżdżalni. Na ochłodę najlepsze były lody „u Orłosia”, zaś swoje oszczędności dzieci wydawały na stoiskach z zabawkami. Furorę zrobiły pyszne, lokalne przysmaki przygotowane przez panie z KGW „Czerwone Korale”, a królowały owoce borówki, maliny, wiśnie, porzeczki, można było posmakować też wytrawnych potraw.
Każdy z uczestników imprezy znalazł coś dla siebie podczas Święta Jagody i Róży.

209