Szczepimy się!

szczepimy się

szczepimy się

Wójt Gminy Dydnia zachęca wszystkich niezaszczepionych jeszcze mieszkańców Gminy Dydnia, aby się szczepić. Szczepienia przeciwko COVID-19 to podstawowy sposób powstrzymania rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Wszyscy mówią o zbliżającej się 4 fali zachorowań. Przygotujmy się do niej. Słuchajmy epidemiologów, przekonujmy tych, którzy ulegają fałszywym informacjom. Walczmy z fake newsami. Szczepmy się dla naszego dobra i dobra naszych najbliższych. Pamiętajmy przede wszystkim o naszych seniorach, zgłaszajmy chęć ich szczepień, pomóżmy w rejestracji. Przypominam, że Gmina Dydnia w dalszym ciągu świadczy pomoc w nieodpłatnym dowozie osób do punktów szczepień. Ponadto na stronie internetowej oraz stronie Facebook Gminy Dydnia, jak i rozwieszanych plakatach,  będą umieszczane informacje na temat możliwości szczepień jednodawkową szczepionką firmy J&J w mobilnych punktach szczepień, tworzonych przy okazji plenerowych wydarzeń kulturalnych w poszczególnych miejscowościach naszej gminy.

W obecnej chwili na terenie gminy funkcjonuje jeden punkt szczepień: w Ośrodku Zdrowia w miejscowości Krzemienna.

Proszę wszystkich mieszkańców Gminy Dydnia o przekazywanie sobie nawzajem informacji o punktach szczepień. W razie jakichkolwiek pytań zachęcam do kontaktu z punktem informacyjnym dotyczącym szczepień przeciwko COVID zlokalizowanym w Urzędzie Gminy w Dydni.

Jeszcze raz zachęcam wszystkich mieszkańców naszej gminy do wspólnego zaangażowania się w Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19.

    Alicja Pocałuń

Wójt Gminy Dydnia

424