Termin zgłoszeń do gminnego konkursu „Z Dydyńskiego Ogrodu na Stół” wydłużony do 23 lipca!

ogródek

Informujemy, że termin zgłoszeń do gminnego konkursu „Z Dydyńskiego Ogrodu na Stół” został wydłużony do 23 lipca 2021 r.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do składania zgłoszeń. Wzór formularza zgłoszeniowego wraz z regulaminem znajduje się w załączeniu poniżej.

Na laureatów konkursu czekają wyjątkowe nagrody, na których zakup Gmina Dydnia pozyskała dofinansowanie z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Przypominamy, że do konkursu można zgłaszać się w 3 kategoriach:

• Przydomowy ogródek – w tej kategorii można zgłaszać przydomowe ogródki warzywne, owocowe, sady.
  • Ogródek przyjazny pszczołom – w tej kategorii można zgłaszać przydomowe ogródki kwiatowe i ziołowe, obfitujące w rośliny miododajne.
  • Danie z produktów z własnego ogródka – w tej kategorii można zgłosić potrawę, przetwory, wypieki, słodycze. Najważniejsze by były przygotowane z produktów z własnego ogródka. Dodatkowym walorem będzie wykorzystanie tradycyjnej receptury.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas dożynek gminnych w sierpniu 2021 r.

Patronem Honorowym Konkursu jest Jerzy Borcz Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

,,Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”

,,Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi”

„Operacja współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Schematu II Pomocy Technicznej ,,Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”

Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich