Uczniowie SM w Dydni zdobywają laury w ogólnopolskich konkursach


Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 w Szkole Muzycznej I st. w Dydni zwieńczyły występy muzyczne uczniów, którzy z wielkim zaangażowaniem przygotowywali się do egzaminów końcowych i konkursów. W piątkowe popołudnie 23 czerwca w sali koncertowej dyrektor szkoły Elżbieta Przystasz wraz z obecną na uroczystości wójt gminy Alicją Pocałuń wręczyły nagrody najlepszym uczniom, podziękowania rodzicom za zaangażowanie w sprawy szkoły. Bez współpracy z rodzicami nie dalibyśmy rady, to Wy motywujecie Wasze dzieci do pracy, czuwacie nad ich rozwojem i pchacie do przodu, a do tego włączacie się aktywnie w wydarzenia z życia szkoły. Wy ją tworzycie i jesteście jej dobrym duchem. Bez Was nie byłoby tego sukcesu i za to z całego serca dziękuję – podsumowała rok szkolny dyrektor Elżbieta Przystasz.

Dyrektor też podziękowała wójt Alicji Pocałuń, dzięki której szkoła rozwija się, choćby poprzez realizację różnorodnych projektów o charakterze ogólnopolskim a nawet międzynarodowym, powiększając tym samym wachlarz możliwości obcowania ze sztuką wysoką.

Wójt potwierdziła świetną współpracę ze szkołą, zaprosiła na niezwykłe wydarzenia, które wkrótce wspólnie ze szkołą zaproponuje mieszkańcom. – Jestem z dumna, z tego że w naszej gminie jest szkoła muzyczna prowadzona przez wysokiej klasy muzyków, w której uczą zdolni i pracowici nauczyciele. Dzięki Waszej aktywności różnorodne wydarzenia odbywające się w naszych miejscowościach są uświetniane występami muzycznymi, za co z całego serca dziękuję i proszę, pamiętajcie o swoich korzeniach, gdy będziecie zdobywać światowe sceny.  Pogratulowała młodym wirtuozom ogromnych talentów i wspaniałych wyników w konkursach. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i pamiątkowe statuetki, natomiast statuetkę – drzewo muzyczne i tytuł “Najlepszy z Najlepszych” na zakończenie roku otrzymał Kacper Siwiecki. Na koniec utworem Fryderyka Szopena obecnych w sali koncertowej uraczyła Paulina Zubel – absolwentka SM w Dydni, a obecnie uczennica Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku.

Wymienimy te najważniejsze osiągnięcia uczniów SM I st. w Dydni w minionym 2022/2023 roku:

 • Kacper Siwiecki z klasy akordeonu Tomasza Mazura zdobył wyróżnienie w 26 Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Przemyślu
 • Dominik Sobolak z klasy akordeonu Bartosza Głowackiego zdobył wyróżnienie w IX Leżajskim Konkursie Kultury Muzycznej
 • Jakub Kłak z klasy saksofonu Mieszka Szybki zdobył srebrny medal w V Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych w Błażowej
 • Mateusz Rybski z klasy saksofonu Pawła Kopca uzyskał wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych w Błażowej
 • Kacper Siwiecki z klasy akordeonu Tomasza Mazura został laureatem III miejsca w kategorii do 10 lat w XX Gorlickich Konfrontacjach Akordeonowych
 • Klarnetowo-saksofonowe sukcesy na 6. Podkarpackim Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych w Kamieniu:

– Mateusz Rybski – Złoty Laureat

– Jakub Kłak – Złoty Laureat

– Ignacy Sabat – Złoty Laureat

– Fabian Jodłowski – Srebrny Laureat

– Adam Stareńczak – Brązowy Laureat

Mieszko Szybka i Paweł Kopiec przygotowywali uczniów. Jury doceniło również akompaniament Łukasza Kota, przyznając dyplom za wyróżniającą realizację partii fortepianu.

 • Kacper Siwiecki zdobył  I m. w XII Tarnobrzeskim Konkursie Akordeonowym oraz III m. w V Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS
 • Jakub Zajdel otrzymał wyróżnienie w XII Tarnobrzeskim Konkursie Akordeonowym, – w klasie akordeonu Tomasza Mazura
 • Dominik Oleniacz z klasy skrzypiec Jowity Nideckiej-Kordas został laureatem VII Ogólnopolskiego Konkursu organizowanego w ramach Festiwalu Presto, wyróżnienie w I Ogólnopolskim konkursie Potyczki na smyczki w Świdniku, I m.  w XI Przeglądzie Szkół Muzycznych w Pruchniku
 • Emilia Tyczka i Wiktoria Bober, uczennice Katarzyny Maliniak zajęły I miejsca na II Bieszczadzkim Konkursie Smyczkowym
 • uczniowie klasy teorii Malwiny Zych-Oklejewicz: Emilia Tyczka, Julia Lasek oraz Szymon Buczkowicz mogą pochwalić się osiągnięciami w Ogólnopolskim Konkursie z kształcenia słuchu – Konfrontacje Młodych SŁUCH DOSKONAŁY.
 • Szymon Skubisz zdobył III miejsce w XI Przeglądzie Szkół Muzycznych w Pruchniku z klasy fortepianu Tomasza Putrzyńskiego
 • Kacper Siwiecki uzyskał II m. na XI Przeglądzie Szkół Muzycznych w Pruchniku.
 • Szymon Buczkowicz zdobył II m. w Lubelskim Konkursie Akordeonowym
 • Dominik Sobolak otrzymał wyróżnienie w Lubelskim Konkursie Akordeonowym z klasy akordeonu Bartka Głowackiego
 • Kacper Siwiecki zdobył III m. w Lubelskim Konkursie Akordeonowym
345