Uczniowie szkoły muzycznej laureatami konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych


W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie Szkoły Muzycznej I st. w Dydni pod skrzydłami swych nauczycieli sięgali po najwyższe laury w różnorodnych konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Ten ogromny wysiłek został doceniony i nagrodzony przez dyrekcję szkoły podczas uroczystego zakończenia roku.
Lista Laureatów i liczba konkursów, w których brali udział uczniowie jest imponująca:
Kacper Siwiecki – I miejsce na Międzynarodowym Lubelskim Konkursie Akordeonowym; III miejsce na XII Przeglądzie Szkół Muzycznych w Pruchniku; II nagroda na Ogólnopolskim Konkursie „Wy-Grajcie Razem” w Nowym Dworze Mazowieckim; II nagroda na International Competition of Accordion Players, Łotwa; III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS w Krakowie; III miejsce na I Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych Akordeonistów w Łodzi; II nagroda w XXII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych Sanok 2024 – konkursie organizowanym przez MKiDN oraz Centrum Edukacji Artystycznej w kategorii II do lat 12; wyróżnienie w grupie I IV Ogólnopolskiego Konkursu Akordeonowego FERMATA w Płocku; I nagroda w 14. World Open Music Competition – Belgrad; III nagroda w kategorii I w Mławskim Konkursie Muzyki Akordeonowej; II miejsce w I kategorii X Ogólnopolskiego Konkursu Kultury Muzycznej w Leżajsku.
Jakub Kłak – Złoty Laureat/Grand Prix 7. Podkarpackiego Konkursu Instrumentów Dętych w Kamieniu; I miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych Drewnianych w Błażowej; I miejsce na XVII Ogólnopolskim Konkursie Instrumentów Dętych „Jupiter 2024”; III miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Saksofonowym w Łodzi.
Szymon Buczkowicz – wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2024; I nagroda na International Competition of Accordion Players, Łotwa; II miejsce na I Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych Akordeonistów w Łodzi; I miejsce na IV Ogólnopolskim Konkursie Akordeonalia w Pruszkowie; II nagroda w XXII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych Sanok 2024, w kategorii I do lat 9 – konkursie organizowanym przez MKiDN oraz Centrum Edukacji Artystycznej; I miejsce w I kategorii X Ogólnopolskiego Konkursu Kultury Muzycznej w Leżajsku.
Gabriela Florek – Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Sztuki „Dziękuję Ci Mamo” w Warszawie; I nagroda na 6 th Swiss International Festival Music Competition w Lugano, Szwajcaria; I miejsce na International Festival Online Competition w Argentynie; I nagroda w International Festival Online Competition „Under The Skies of Australia!”; I nagroda na Festiwalu de Arte, online, Rumunia; II miejsce na Rocky Mountain Strings Competition 2024 Toronto, Canada; I miejsce na International Festival Online Competition, Monaco; I miejsce na International Festival Online Competition, Australia.
Nela Baran – Grand Prix na International Arts Competition „Paris Stars” w Warszawie; I miejsce na International Online Art Competition Global Art w Warszawie; Grand Prix w International Youth Music Competition w Atlancie USA; I miejsce w kategorii II Junior w XX International DIGI-FORM-ART Winter Contest Poland (online); I miejsce na International Festival Online Competition Art Marathon In Turkey.
Michalina Klimowicz – wyróżnienie I stopnia na III Bieszczadzkim Konkursie Smyczkowym w Sanoku, I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Sztuki „Dziękuję Ci Mamo” w Warszawie.
Lena Leszczyk – wyróżnienie I stopnia na III Bieszczadzkim Konkursie Smyczkowym w Sanoku, laureatka VIII Ogólnopolskiego konkursu w ramach Festiwalu Forte.
Aleksandra Kmiotek – wyróżnienie na VII Podkarpackim Festiwalu Młodego Flecisty w Niwiskach – dla uczniów klas I- III szkół muzycznych I stopnia.
Michael Szajnowski – złoty Laureat 7. Podkarpackiego Konkursu Instrumentów Dętych w Kamieniu.
Zofia Piotrowska – złota laureatka 7. Podkarpackiego Konkursu Instrumentów Dętych w Kamieniu.
Dydyńskie Smyczki – Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Sztuki „Virtuoso” w Warszawie.
Klara Rogowska – Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Sztuki „Virtuoso” w Warszawie; I nagroda na Festiwalu de Arte, online, Rumunia, III miejsce w Cap Ferret Music open 17-18 lutego 2024 r. Francja, I miejsce w International Festival Online Competition Under The Hot UAE Sun (Zjednoczone Emiraty Arabskie).
Dominik Sobolak – w kategorii III do lat 15, wyróżnienie w XXII Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych Sanok 2024 – konkursie organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Centrum Edukacji Artystycznej, III miejsce w III kategorii X Ogólnopolskiego Konkursu Kultury Muzycznej w Leżajsku.
Maria Widziszewska – I nagroda na International Art Competition w Warszawie; Grand Prix na Festiwalu de Arte, online, Rumunia; I miejsce w International Festival Online Competition Portugal Art. Carnival, Lizbona; I miejsce w II kategorii na International Art Competition, Warszawa.
Wiktoria Bober – wyróżnienie I stopnia na III Bieszczadzkim Konkursie Smyczkowym w Sanoku.
Blanka Lubecka – wyróżnienie I stopnia na III Bieszczadzkim Konkursie Smyczkowym w Sanoku.
Szymon Skubisz – wyróżnienie na XII Przeglądzie Szkół Muzycznych w Pruchniku.
Emilia Tyczka – wyróżnienie II stopnia na III Bieszczadzkim Konkursie Smyczkowym w Sanoku.
Amelia Wojnar – wyróżnienie I stopnia na III Bieszczadzkim Konkursie Smyczkowym w Sanoku.
Michalina Klimowicz – laureatka VIII Ogólnopolskiego Konkursu w ramach Festiwalu Presto, laureatka VIII Ogólnopolskiego konkursu w ramach Festiwalu Forte.
Lena Górgacz – laureatka VIII Ogólnopolskiego konkursu w ramach Festiwalu Forte.
Zuzanna Dmitrzak – laureatka VIII Ogólnopolskiego konkursu w ramach Festiwalu Forte.
Jakub Janiszkiewicz – wyróżnienie I stopnia na III Bieszczadzkim Konkursie Smyczkowym w Sanoku, I nagroda na Ogólnopolskim Konkursie Sztuki „Dziękuję Ci Mamo” w Warszawie, II miejsce w International Festival Online Competition Portugal Art. Carnival, Lizbona.
Natalia Dąbrowska – I miejsce w I Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Ustrzykach Dolnych – edycja online, wyróżnienie w XII Przegląd Szkół Muzycznych w Pruchniku.
Alicja Lubecka – III miejsce w I Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Ustrzykach Dolnych – edycja online.
Blanka Herbut – III miejsce w I Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Ustrzykach Dolnych – edycja online.
Milena Koryto – II miejsce w I Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Ustrzykach Dolnych – edycja online.
Zespół Kameralny Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni (Klara Rogowska, Maria Widziszewska, Gabriela Florek) – I miejsce w IX Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej; I miejsce w I Regionalnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Ustrzykach Dolnych – edycja online – Grand Prix w International Art Competition w Warszawie, nagroda główna na International Art Competition, Warszawa.

Gratulujemy laureatom tak znakomitych wyników, słowa uznania kierujemy do nauczycieli i akompaniatorów, życzymy udanego, zasłużonego wypoczynku, a po wakacjach zdobywania kolejnych laurów.

52