“Uniwersytet Samorządności” w Gminie Dydnia za nami kolejne szkolenia i warsztaty

szkolenie

Za nami kolejne szkolenia realizowane w ramach II etapu koncepcji „Uniwersytet Samorządności” Podkarpackiego Programu Odnowy Wsi na lata 2021-2025, projektu realizowanego przez Gminę Dydnia dla mieszkańców powiatu brzozowskiego pn.: „Uniwersytet Samorządności w Gminie Dydnia” – organizacja bezpłatnych wykładów, warsztatów i zajęć praktycznych dla mieszkańców.

Dnia 07.09.2022 r. odbył się warsztat w ramach bloku promocyjno-gospodarczego, który obejmował zagadnienia dot. rozwoju obszarów wiejskich, rozwoju turystyki na terenie Gminy Dydnia i powiatu brzozowskiego. Warsztaty poprowadził Pan Paweł Mentelski.

Kolejny warsztat odbył się dnia 19.11.2022 r. i dotyczył bloku ekologicznego. Podczas warsztatu poruszono zagadnienia obejmujące: ekologiczną produkcję rolniczą, produkty wysokiej jakości, jak uzyskać certyfikat ekologiczny, jak zarejestrować produkt tradycyjny, oraz o możliwości sprzedaży i dystrybucji produktów lokalnych. Warsztat poprowadzili pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Brzozowie. Podczas warsztatu odbyła się degustacja potraw lokalnych przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dydnia.

Dnia 22.11.2022 r. mieliśmy możliwość uczestniczenia w warsztatach z zakresu samorządowo-obywatelskiego, który obejmował elementy  prawa samorządu terytorialnego, budżetu obywatelskiego oraz NGO. W warsztatach udział wzięli mieszkańcy, radni, sołtysi, dyrektorzy szkół, stowarzyszenia i koła gospodyń wiejskich. Warsztaty poprowadził Pan Paweł Mentelski.

PROW

Zadanie pn. „Uniwersytet Samorządności w Gminie Dydnia – organizacja bezpłatnych wykładów, warsztatów i zajęć praktycznych dla mieszkańców” mające na celu przeprowadzenie inicjatyw edukacyjnych w ramach koncepcji „Uniwersytet Samorządności” objętej „Podkarpackim Programem Odnowy Wsi na lata 2021-2025” dofinansowanym ze środków  budżetu Województwa Podkarpackiego.

Blok promocyjno-gospodarczy

Blok ekologiczny

Blok samorządowo-obywatelski

569