Z wdzięcznością dla mamy i taty – święto Rodziny w Niebocku


Bez względu na to, jak daleko zajdziemy, nasi rodzice są zawsze w nas – Brad Meltzer

W czwartkowe popołudnie społeczność szkolna Niebocka uczciła święto Rodziny z okazji przypadającego 1 czerwca Dnia Dziecka, minionego Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Ojca. Uroczystość odbyła się w hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół, zaś uczestniczyli w niej uczniowie, wychowawcy, pracownicy szkoły, rodzice oraz rodzeństwo. Z życzeniami dla mam, tatusiów i dzieci przybyła również wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń. W obchodach święta Rodziny uczestniczyli także dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Jolanta Bieda, radni rady gminy Dydnia Krzysztof Kopczyk i Tomasz Żaczek. Uczniowie zaprezentowali przed rodzicami i przybyłymi gośćmi swoje talenty taneczne, recytatorskie, piosenkarskie i poetyckie. Prowadzący uroczystość odczytali stworzone przez uczniów najmłodszych klas życzenia dla ich rodziców. Następnie przedstawiciele poszczególnych klas przygotowali programy artystyczne, zaśpiewali piosenki po polsku i angielsku, przypominające ich rodzicom lata młodości. Zaprezentowali różne układy taneczne, zaś na koniec odważnym show, uczniowie klas ósmej i czwartej skradli serca wszystkich obecnych podczas uroczystości. W dobrych nastrojach rodzice już wspólnie ze swoimi dziećmi udali się na słodki poczęstunek, by kontynuować świętowanie. Wójt pogratulowała niewątpliwych talentów, którymi młodzi ludzie podzielili się z przybyłymi na uroczystość, zachęciła, by rozwijali swoje zdolności i umiejętności oraz na ręce dyrektor szkoły Beaty Dżoń przekazała słodki upominek.

182