Zaproszenie na „Popołudnie z Folklorem” w Niebocku, 27 czerwca 2021 r.

folklor

W najbliższą niedzielę, 27 czerwca 2021 r. o godzinie 15:00 na stadionie sportowym w Niebocku odbędzie się „Popołudnie z Folklorem”, czyli plenerowa impreza folklorystyczna połączona z festynem, kiermaszem lokalnych produktów oraz wieloma innymi atrakcjami.

W programie m.in.:

  • Występy: Zespołu Pieśni i Tańca „Kalina”, Kapeli Ludowej „Młoda Przepióreczka, Młodzieżowej Kapeli Ludowej „Wisienka” z Wiśniowej, uczniów ZS w Niebocku, duetu akordeonowego Filip&Kacper;
  • Pokazy wyposażenia policyjnego oraz wyposażenia Klubu Strzeleckiego „Sokół” Jedlicze LOK;
  • Pokaz udzielania pierwszej pomocy;
  • Gry, zabawy, animacje dla dzieci;
  • Kiermasz lokalnych produktów;
  • Stoiska: Klubów Seniora w Jabłonce i Temeszowie, wystawa rękodzieła ŚDS w Krzywem.

Podczas wydarzenia rozstawione będą również punkty:

  • Gminnego Biura Spisowego – mieszkańcy gminy będą mogli tutaj uzyskać informacje na temat Spisu Powszechnego 2021, a także będą mieli możliwość spisania się na miejscu. Aby dokonać spisu na miejscu należy mieć przy sobie numery PESEL osób zamieszkujących gospodarstwo domowe.
  • Programu Czyste Powietrze – będą tutaj udzielane informacje na temat możliwości uzyskania dotacji na wymianę centralnego ogrzewania, instalację ciepłej wody użytkowej, ocieplenie budynku, wymianę okien i drzwi, instalację fotowoltaiczną itp.
  • Punkt Szczepień – na zapleczu trybun sportowych znajdował się będzie Mobilny Punkt Szczepień, w którym chętne osoby będą mogły zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkową szczepionką J&J lub dwudawkową szczepionką Pfizer, bez konieczności wcześniejszej rejestracji. Jedynym koniecznym warunkiem szczepienia jest posiadanie przy sobie dowodu osobistego.
429