„Aktywni na trasach Nordic Walking” – inauguracja tras rekreacyjnych w gminie DydniaMiniona niedziela 16 czerwca należała do niezwykle aktywnych. Tego słonecznego popołudnia Stowarzyszenia LGD „Ziemia Brzozowska” i „Zielone Bieszczady” we współpracy z gminą Dydnia zorganizowali rajd rekreacyjny, który odbył się w ramach inauguracji funkcjonowania tras nordic walking oraz miejsc aktywnego wypoczynku utworzonych w ramach projektu współpracy pn. „Aktywni na trasach Nordic Walking”.
Trasa liczyła niespełna 4 km i przebiegała malowniczymi terenami Niebocka. Rajd rozpoczął się rozgrzewką z instruktorami, którzy dobrali odpowiednie kijki uczestnikom, przekazali niezbędne informacje i wszyscy przygotowani, w dobrych humorach ruszyli ze stadionu w Niebocku w ponadgodzinną trasę. Rajdowiczom niestraszny okazał się nawet przelotny deszcz, który spotkał ich po drodze. Zadowoleni odebrali dyplomy i drobne nagrody, a ze smacznym poczęstunkiem na uczestników czekały już panie z KGW w Niebocku. Dziękujemy wszystkim organizatorom rajdu, a tych, którzy z różnych względów nie mogli iść w niedzielę, zachęcamy do aktywnego wypoczynku na terenie Niebocka i innych miejscowości gminy Dydnia.

163