Babcia i dziadek fajni są


27 stycznia br. odbyła się ostatnia uroczystość na terenie gminy dedykowana babciom i dziadkom. Organizatorem święta seniorów była społeczność szkoły podstawowej w Dydni. Sala DL w Jabłonce wypełniona była po brzegi radosnymi babciami i dziadkami, którzy z uwagą przyglądali się występom swoich wnucząt. A ci szczerze z głębi serca zaprezentowali swoje talenty wokalne, instrumentalne, taneczne i aktorskie. Zabrzmiały wzruszające wierszyki i każda z babć i każdy z dziadków usłyszał, że są najwspanialsi, najmądrzejsi i naj, naj, naj. Wszystkie grupy od klasy 0 do 3 oraz formacja taneczna „Frajda” zaprezentowały się na scenie DL. Dało to obraz, jak wszechstronnie utalentowane są dzieci w szkole i jak pięknie te talenty wspierają nauczyciele.

Zaproszenie na uroczystość przyjęli wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, wraz z zastępcą Edytą Kuczmą, przewodniczący rady gminy Piotr Szul wraz z radnymi i sołtysi. Wszystkich przybyłych przywitały dyrektor szkoły Iwona Pocałuń oraz przewodnicząca rady rodziców Aleksandra Siedlecka i zaprosiły do wspólnej zabawy. Po części artystycznej swoje uznanie dla prezentacji wyraziła wójt Alicja Pocałuń, podkreślając, że z przyjemnością uczestniczy w każdej uroczystości zorganizowanej przez szkołę, a jest ich sporo, gdyż grono pedagogiczne angażuje się w realizację wielu projektów, których efekty są z dumą pokazywane całemu światu. Zwracając się do przybyłych babć i dziadków pogratulowała wspaniałych wnucząt, życzyła wielu kolejnych lat w zdrowiu i pomyślności. Na koniec zabrzmiało tradycyjne 100 lat, wzniesiono toast za babcie i dziadków. Po części oficjalnej każde z wnucząt już indywidualnie złożyło życzenia dziadkom i babciom oraz wręczyło prezenty, później przyszedł czas na poczęstunek przygotowany przez rodziców. Nauczycielki ze szkoły przygotowały i przeprowadziły konkursy z nagrodami dla chętnych seniorów, w ten sposób wszyscy w dobrych nastrojach rozpoczęli bal karnawałowy przy dźwiękach największych tanecznych przebojów granych przez DJ.

296