Babcia i dziadek jak czarodzieje


Uczniowie SP w Końskiem, dowiedli, że ich babcie i dziadkowie są prawdziwymi czarodziejami, gdyż jak za  dotknięciem czarodziejskiej różdżki smutne buzie wnucząt stają się radosne, niejadki nabierają apetytu, dziewczynki zamieniają się w śliczne królewny, a chłopcy stają się bohaterami ratującymi  świat. To właśnie babcia i dziadek sprawiają, że dzieci rozwijają się w magicznej krainie. Babcie i dziadkowie mają czas dla wnucząt, gdy zapracowani rodzice próbują sprostać wszystkim obowiązkom. 22 stycznia br. uczniowie szkoły podstawowej w Końskiem podziękowali z całego serca za całą dobroć, opiekę, czułość, uśmiech, pomoc, zabawę, przybyłym na uroczystość babciom i dziadkom. Najpiękniej, jak umieli: piosenką, wierszem, tańcem, występami aktorskimi. Na koniec części artystycznej tradycyjnie zabrzmiało 100 lat, a bacie i dziadkowie zostali obdarowani własnoręcznie przygotowanymi laurkami. Dyrektor szkoły Dariusz Klimowicz przyłączył się do życzeń seniorom i podziękował za zaangażowanie w przygotowania uroczystości nauczycielom i rodzicom. Wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń wyraziła swoją radość, że może dzielić z seniorami chwile radości i wzruszenia, a przede wszystkim obserwować rozwijające się talenty i podziwiać potencjał młodych mieszkańców gminy. Złożyła życzenia seniorom z okazji ich święta i życzyła miłej zabawy, gdyż po życzeniach i prezentacjach przyszedł czas na wspólną zabawę. Jak zwykle nieocenieni okazali się rodzice, bez pomocy których, święto nie miałoby tak pięknej oprawy.

208