Babciu, Dziadziu, kochamy Was całym sercem


Babcia – dziedzictwo intencji, nadzieje i marzenia, odpoczynek serca w pieszczocie, niekończąca radość przeglądania się w jej oczach. – Stephen Littleword

Dziadek ma uszy, które naprawdę słuchają, ramiona, które zawsze trzymają, miłość, która nie ma końca i serce zrobione ze złota. – autor nieznany

Od najmłodszych do najstarszych, uczniowie Szkoły Podstawowej w Jabłonce uczcili wdzięczne święto, jakim jest Dzień Babci i Dziadka. Dni i godziny przygotowań zostały nagrodzone brawami na stojąco. Nowe interpretacje bajek, które wszyscy znamy od pokoleń, wywołały tak nostalgiczne uśmiechy, jak i łzy radości. Na uroczystość została zaproszona wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, która wspominała swoich dziadków, ich życiowe porady, cierpliwość i serdeczność.  W  wydarzeniu udział wzięli również radni Rady Gminy Dydnia Robert Kulon i Andrzej Pajęcki. Nie tylko artystycznie uczczono Dzień Babci i Dziadka. Z sali płynęły życzenia: zdrowia, radości i pomyślności. Po części oficjalnej przyszedł czas na wspólne świętowanie babć, dziadków i ich wnucząt. Była to świetna okazja do integracji całej społeczności Jabłonki. Seniorzy przyznali, że już nie mogą się doczekać, by w przyszłym roku spotkać się i wspólnie świętować.

275