Błękitny San I Ogólnopolski Spływ Kajakowy 4-6.06.2021 r. Temeszów Słonne Krasiczyn Przemyśl

Plakat spływ kajakowy kultowym błękitnym Sanem

SPŁYW KAJAKOWY BŁĘKITNYM SANEM

Po raz pierwszy w dniach 4–6 czerwca 2021 r. na jednej z najpiękniejszych rzek Polski odbędzie się I Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Błękitny San”. Trasa spływu została wytyczona na odcinku rzeki: Temeszów–Słonne–Krasiczyn–Przemyśl, fragmencie wyjątkowo malowniczym i atrakcyjnym, dzięki czemu turyści będą mogli podziwiać dziką przyrodę z perspektywy kajaka.

Trasa spływu kajakowego szlakiem wodnym „Błękitny San” wije się pomiędzy atrakcyjnymi przyrodniczo i krajobrazowo terenami Pogórza Przemyskiego. Metę spływu stanowi Przemyśl – jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Organizatorzy zagwarantowali także nocleg w historycznym i atrakcyjnym turystycznie miejscu, jakim są tereny Parku Zamkowego w Krasiczynie. Spływ kajakowy rzeką San to idealna propozycja dla osób, które chcą być blisko natury i przeżyć wodną przygodę, która dostarczy ogromnej dawki niezapomnianych wrażeń.

Odpłyń z nami!

Spływ jest zaproszeniem do przeżycia niezapomnianej przygody kajakowej na kultowym szlaku Błękitny San! Trasa imprezy podzielona jest na trzy etapy:

Pierwszy etap – 4 czerwca 2021 r.

Temeszów–Słonne: długość 36 km, San płynie tu wśród łąk i pól oraz u podnóża zalesionych wzgórz znajdujących się na prawym brzegu, należących do Parku Krajobrazowego Pogórza Dynowskiego

Drugi etap – 5 czerwca 2021 r.

Słonne–Krasiczyn: długość 41 km, po prawej stronie jest widoczny Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego oraz lasy bachowskie, na 204,7 km rzeki przełomowy odcinek Sanu

Trzeci etap – 6 czerwca 2021 r.

Krasiczyn–Przemyśl: długość  18  km, San na tym odcinku jest  rzeką  szeroką  z  wysokimi brzegami  porośniętymi drzewami.

Organizator zapewnia odpowiednio wykwalifikowany i doświadczony zespół instruktorów, ratowników oraz wysokiej jakości sprzęt, transport bagaży uczestników spływu oraz transport uczestników po zakończeniu spływu do miejsca startu, ubezpieczenie uczestników spływu, miejsca noclegowe (pole namiotowe) dla uczestników spływu w Temeszowie, Słonnem oraz na terenie Parku Zamkowego w Krasiczynie, mapy dla uczestników spływu, a także suchy prowiant każdego dnia rano i na postoju obiadowym (oferta kulinarna dla uczestników spływu od Kół Gospodyń Wiejskich dodatkowo płatna).

Warunkiem uczestnictwa w spływie są: ukończone 18 lat (niepełnoletni wyłącznie pod opieką osoby dorosłej) oraz dokonanie opłaty wpisowego. Zapisy na spływ trwają do 19 maja 2021 r. lub do wyczerpania limitu miejsc. Informacje o zapisach i regulamin na stronie w Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej https://podkarpackie.travel/pl/blog/-splyw-kajakowy-legendarnym-blekitnym-sanem .

BŁĘKITNY SAN. I Ogólnopolski Spływ Kajakowy poświęcony jest promocji obszaru turystycznego doliny rzeki San oraz turystyki wodnej w województwie podkarpackim. Celem wydarzenia jest promocja walorów turystycznych gmin, przez które przepływa rzeka San i zapoznanie się z nadrzecznymi walorami krajobrazowo-przyrodniczymi oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Źródło: Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna

557