„Być kobietą, być kobietą”


8 marca br. tradycyjnie odbył się Gminny Dzień Kobiet w sali Wiejskiego Domu Kultury w Dydni. Licznie przybyłe panie przywitał dyrektor GOK-u Rafał Czopor – w tym wyjątkowym dniu, w imieniu mężczyzn składam wszystkim Paniom najserdeczniejsze życzenia: dużo zdrowia, szczęścia, wszelkiej pomyślności i uśmiechu na co dzień. Dziękujemy Wam za Waszą pogodę ducha, a przede wszystkim za to, że czynicie ten świat piękniejszym i lepszym.

Wszystkie panie obecne w sali Wiejskiego Domu Kultury w Dydni zostały obdarowane przez radnych, sołtysów i pracowników UG w Dydni goździkami.

W imieniu kobiet – za życzenia, kwiaty i wspólnie odśpiewane „Sto lat” – podziękowała wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, która zwracając się do pań podkreśliła ich ważną rolę w sferach: rodzinnej, społecznej i gospodarczej. Podziękowała za zaangażowanie wszystkim paniom, z którymi ma przyjemność współpracować, za wsparcie i za odpowiedź na zaproszenie do wspólnego świętowania. Życzyła też przyjemnego wieczoru i niezapomnianych wrażeń.

Program artystyczny rozpoczął się od koncertu nauczycieli Szkoły Muzycznej I st. w Dydni w składzie: Grzegorz Orzechowski (gitara basowa), Andrzej Siedlecki (gitara elektryczna), Tomasz Mazur (akordeon) i Paweł Kopiec (saksofon altowy i tenorowy). Podczas koncertu zabrzmiały  takie utwory jak: Babę Zesłał Bóg z repertuaru Renaty Przemyk, Imagine Eltohna Johna Isn`t She lovely Stevie`ego Wondera, Tequila The Champs, Careless Whisper George`a Michaela i Bella Ciao.

Następnie zespół Just Band wykonał piosenki specjalnie na życzenie pań z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Dydnia. Każde koło wytypowało jedną piosenkę, której chciałoby posłuchać. Uczestnicy Święta Kobiet za sprawą wybrzmiałych utworów przenieśli się w magiczną krainę wspomnień, wielkich estrad i marzeń, a cała sala śpiewała jednym głosem znane wszystkim utwory. Była to sentymentalna podróż w czasie, która sprawiła wiele radości Paniom, a niejednej zakręciła się łza w oku.

Wisienką na torcie doznań artystycznych podczas tego wieczoru był występ pary tanecznej ze Studia Tańca Towarzyskiego „Gracja” Krosno. Cza-czę, rumbę i jive`a zatańczyli Weronika Czub i Mateusz Dziamba – finaliści i laureaci wielu ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów tańca.  

Przez cały czas trwania spotkania konsultantki marki Mary Kay udzielały porad kosmetycznych, a także doradzały przy wykonywaniu makijażu. Można też było sprawić sobie prezent i zakupić kosmetyki.  

„Małe co nieco” dla doznań smakowych przygotowały panie z KGW w Dydni.

Na zakończenie spotkania wójt Alicja Pocałuń podziękowała wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia: pracownikom GOK-u, artystom, KGW i konsultantkom oraz zaprosiła za rok, życząc by w równie wspaniałych nastrojach spotkać się ponownie i wspólnie świętować Dzień Kobiet.  

813