Dzień Babci i Dziadka w GOK-u w Dydni


 Dziadkowie i wnuki, razem tworzą łańcuch miłości łączący przeszłość z przyszłością. Łańcuch może się wydłużyć, ale nigdy się nie rozdzieli. (Autor nieznany)

11 lutego w sali widowiskowej Gminnego Domu Kultury w Dydni odbyło się wielkie świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Dydni pod opieką nauczycielek zaprezentowali program artystyczny, w którym wyrazili całą miłość do swoich licznie zgromadzonych babć i dziadków. Jak podkreśliła podczas przywitania gości dyrektor szkoły Iwona Pocałuń, społeczność szkolna z wielką radością wróciła do tej pięknej tradycji po przerwie spowodowanej pandemią.  Dzieci śpiewem, tańcem, recytacją podziękowały za opiekę, troskę i wspólnie spędzany czas. Na koniec też każdy z wnucząt wręczył samodzielnie przygotowany upominek swoim dziadkom.

Dzieci sprawiły, że ich babcie i dziadkowie poczuli się tego dnia wyjątkowo, a radość i wzruszenie to najczęściej pojawiające się emocje na twarzach seniorów. Jedno jest pewne, babcie i dziadkowie możecie być dumni ze swoich wnucząt – podkreśliła zaproszona na uroczystość wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń oraz nagrodziła występy najmłodszych słodkimi upominkami. Do dzieci, które zastanawiały się, jak wyglądali ich dziadkowie, gdy mieli po kilka lat powiedziała – dokładnie tak, jak wy dziś, gdyż wiele cech dziedziczymy po dziadkach. Składając im życzenia, pogratulowała wielkich talentów, które rozkwitają pod ich skrzydłami. Za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości podziękowała tak nauczycielom jak i rodzicom. W obchodach udział wzięli również radni Rady Gminy Dydnia na czele z przewodniczącym Piotrem Szulem, sołtysi oraz przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń. Dla najstarszych mieszkańców gminy była to też okazja do spotkania w gronie bliskich i znajomych, na kolejną taką okazję będą czekać kolejny rok.  

346