Dzień Dziecka ze strażakami


Przedszkole Samorządowe w Dydni wraz z druhami OSP Dydnia zorganizowali dzień pełen atrakcji dla najmłodszych mieszkańców gminy Dydnia. W dydyńskim parku, przy pięknej słonecznej pogodzie odbyły się zawody i piknik ze strażakami. Udział w nim wzięli przedszkolacy z oddziałów przedszkolnych i klas O szkół podstawowych z terenu gminy Dydnia. Wśród konkurencji znalazły się m.in. przejście przez tunel na czas, biegi z przeszkodami, pompowanie wody i trafienie wężem z wodą do celu. Dzieci chętnie pozowały w kurtce strażackiej i hełmie oraz zasiadały w fotelu wozu strażackiego. Z wizytą na zawodach pojawiła się wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, która złożyła dzieciom życzenia z okazji ich święta, podarowała im słodki upominek, a także dopingowała im podczas konkurencji. Zmęczone po zawodach z apetytem zjadały upieczone na ognisku kiełbaski. Na koniec wszystkie grupy otrzymały dyplomy i nagrody. Dzięki zaangażowaniu druhów w organizację tego miłego święta, spośród młodych uczestników wyrośnie niejeden odważny strażak. Wszystkim dzieciom życzmy dziś miłych wrażeń, mnóstwa zabawy i wymarzonych prezentów.  

204