Dzień Mamy w Szkole Podstawowej w Wydrnej

Mama, Mateńka, Mamusia Matka, Matula, Mateczka – prawie wszystkie określenia tej najważniejszej osoby w życiu każdego człowieka widniały na dekoracji, specjalnie z okazji Dnia Mamy, wystrojonej sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Wydrnej. Kolorowe kwiaty, odświętne stroje, piosenki, układy taneczne i wykonane utwory wprowadziły w zachwyt przybyłe na uroczystość mamy oraz gości: wójt gminy Dydnia Alicję Pocałuń, radną rady gminy Iwonę Rachwalską, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Jolantę Biedę i sołtysa wsi Wydrna Tomasza Krowiaka.  Dobrze wszystkim znane piosenki śpiewała cała sala, chłopcy zachęceni przez gości dwukrotnie zaprezentowali swój taniec, a dziewczęta zostały zaproszone przez wójt do uświetnienia imprez plenerowych zaplanowanych w najbliższym czasie. Wójt wręczyła młodym wykonawcom słodki upominek i wyraziła swój zachwyt dla występu młodych artystów. Pogratulowała mamom zdolnych dzieci i złożyła życzenia z okazji tego wyjątkowego święta. Głos zabrali również radna i sołtys, a mamy zostały obdarowane kwiatkiem i czekoladą. Na koniec uczniowie wręczyli swoim mamom własnoręcznie przygotowane zakładki do książek. Mamy zaś zgadywały, na którym obrazku namalowanym przez dziecko znajduje się ich podobizna. Było to wzruszające i miłe przeżycie zarówno dla mam jak i ich dzieci. Wspólne świętowanie w szkole rozpoczęło uroczy Dzień Mamy, który zapewne jeszcze przyniesie miłe niespodzianki. Wszystkim mamom życzymy prawdziwej celebracji tego cudownego święta, niech będzie wypełniony uśmiechem, radością, czułością i wdzięcznością. Spełnienia najskrytszych pragnień, zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności!