Ferie z GOK-iem


Ferie zimowe dobiegły końca, czas więc na podsumowanie… Jak co roku Gminny Ośrodek Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni przygotował szereg atrakcji. Największym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy na ślizgawkę MOSIR Sanok, było dużo śmiechu i dobrej zabawy. Po tak dużym wysiłku fizycznym odwiedziliśmy Mc Donalda, gdzie można było uzupełnić niedobór kalorii. Zajęcia plastyczne w bibliotece w Dydni, Krzemiennej, Grabówce, Obarzymie i Niebocku oraz w świetlicach w Witryłowie i Niewistce zaowocowały pięknymi pracami. Powstały kartki walentynkowe, minizoo, piękne zimowe krajobrazy czy karmniki dla ptaków. Mażoretki i Grupa Jasełkowa odwiedzili park trampolin w Rzeszowie. Zajęcia z trenażerem strzeleckim prowadzone przez Tomasza Kułaka przybliżyły naszej młodzieży ogólne zasady bezpiecznej obsługi broni oraz pozwoliły na szkolenie umiejętności strzeleckich. Warsztaty kulinarne w Jabłonce, Krzemiennej, Końskiem czy Witryłowie rozwinęły nie tylko umiejętności kulinarne dzieci, ale także nauczyły pracy w zespole. To niepowtarzalna okazja, by przekonać najmłodszych, że gotowanie jest też świetną zabawą, a jedzenie przygotowane samodzielnie smakuje najlepiej. Warsztaty garncarskie zorganizowane w bibliotece w Jabłonce pod okiem Kingi Myćki stały się okazją do ujawnienia swoich zdolności manualnych, czego efektem były piękne prace. W bibliotece w Krzemiennej odbył się spektakl „Calineczka” w wykonaniu Studia Teatralnego Krak-Art, w którym aktorzy przenieśli nas w magiczny świat baśni. W Domu Ludowym w Krzemiennej odbył się też bal karnawałowy dla najmłodszych mieszkańców gminy. Dzieci chętnie przebierały się głównie za postaci z bajek i filmów. Tańce konkursy i malowanie twarzy były nie lada atrakcją. Na zakończenie ferii w szkole podstawowej w Dydni odbył się turniej tenisa stołowego. Łącznie z oferty na ferie zimowe przygotowanej przez GOK skorzystało ok. 500 osób.

Tekst: Agnieszka Stadnik, fot. GOKBPiW w Dydni

235