Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze w Dydni należą do udanych


13 sierpnia br. na boisku sportowym przy SP w Dydni odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których udział wzięło 9 drużyn:

  • w grupie A: z Dydni, Niebocka, Krzywego, Wydrnej, Grabówki, Jabłonki, Obarzyma i Krzemiennej, Niewistki,
  • 1 drużyna MDP chłopców – z Dydni,
  • 2 drużyny mieszane zakwalifikowane jako MDP chłopców – z Jabłonki i Niebocka
  • gościnnie Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Dziewcząt z Jabłonicy Polskiej w ramach sprawdzenia przed eliminacjami ogólnopolskimi.

 Licznie zgromadzona publiczność głośno dopingowała strażaków, którzy mierzyli się w różnych konkurencjach oraz walczyli z upałem. Rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze, sprawnie w duchu fair play. Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie oraz druhowie OSP Gminy Nozdrzec. Sędzią głównym zawodów był st. kpt. Maciej Białas.

Strażacy wzięli udział w następujących konkurencjach:

•          bieg sztafetowy 400 m dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych,

•          sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami dla drużyn grupy A,

•          rozwinięcie bojowe dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych,

•          ćwiczenie bojowe dla drużyn grupy A.

Wyniki przedstawiają się następująco:

Spośród MDP chłopców: 1. miejsce zdobyła drużyna z Dydni, 2. z Jabłonki i 3. z Niebocka.

W  grupie A seniorów: 1. miejsce zdobyła OSP w Dydni, 2. miejsce OSP w Niebocku i 3. miejsce OSP w Krzywem.

Zawodom towarzyszyły atrakcje dla najmłodszych, można było skorzystać z dmuchanych zdjeżdżalni, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia na quadzie i w wozie strażackim w pełnym umundurowaniu. Uczestników i zawodników częstowano słodyczami ufundowanymi przez firmę Gran-Pik Liwocz Brzozów. Tego typu wydarzenia mają również na celu zachęcenie młodych osób do wstępowania w struktury miejscowych OSP. Jest to ważna i potrzebna misja. Bez strażaków ochotników trudno sobie wyobrazić dziś funkcjonowanie w naszych społecznościach. Za ten trud i poświęcenie przy okazji zawodów dziękowali zaproszeni goście.

Zwycięzcom pogratulowała wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń oraz obecny na zawodach poseł na Sejm RP Adam Śnieżek, którzy wręczyli najlepszym nagrody i puchary. Pamiątkowy puchar, dyplom i upominki otrzymała również drużyna z Jabłonicy Polskiej wraz z życzeniami zwycięstwa podczas zawodów ogólnopolskich. Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze odbędą się na boisku sportowym w Dydni 3 września. Już dziś serdecznie zapraszamy do kibicowania.

553