Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze w Dydni

Zawody OSP

W niedzielę 11 lipca 2021 r. w parku w Dydni odbyły się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze. W zawodach wzięło udział 7 drużyn: 6 drużyn w grupie A seniorów oraz 1 drużyna MDP mieszana chłopców i dziewczyn. Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie oraz druhowie OSP Gminy Dydnia. Sędzią głównym zawodów był kpt. Maciej Białas.

Zawody zostały rozegrane w następujących konkurencjach:

 • Bieg sztafetowy 400 m (MDP)
 • Sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami (grupa A)
 • Rozwinięcie bojowe (MDP)
 • Ćwiczenie bojowe (grupa)

Klasyfikacja generalna zawodów

MDP:

 1. Jabłonka

Grupa A:

 1. OSP Niebocko
 2. OSP Dydnia
 3. OSP Jabłonka
 4. OSP Niewistka
 5. OSP Obarzym
 6. OSP Wydrna

Nagrody, gratulacje i dyplomy zwycięzcom oraz uczestnikom zawodów wręczali Poseł Adam Śnieżek, Starosta Brzozowski Zdzisław Szmyd, Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń, Komendant Powiatowy PSP w Brzozowie st. bryg. Krzysztof Folta oraz Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Stanisław Pytlowany.

Wydarzeniu towarzyszyło również wiele dodatkowych atrakcji, m.in. pokazy sprzętu ratowniczego, pokazy udzielania pierwszej pomocy, zabawy i animacje dla dzieci, Edukacyjne Miasteczko Ruchu Drogowego, stoiska gastronomiczne oraz lokalnego rękodzieła.

1065