I Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Błękitny San” wyruszył z Temeszowa

spływ

Piękny, słoneczny, temeszowski poranek powitał uczestników I Ogólnopolskiego Spływu Kajakowego „Błękitny San”, który rozpoczął się w piątek 4 czerwca 2021 r. w Temeszowie. Trasa spływu prowadzi przez niezwykle malownicze tereny Pogórza Dynowskiego i Przemyskiego, od Temeszowa poprzez Słonne i Krasiczyn, aż do Przemyśla. Spływ potrwa do niedzieli, 6 czerwca 2021 r.

Uczestników wydarzenia na Ziemi Dydyńskiej serdecznie powitała Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń. Przygotowała dla nich drobną niespodziankę – występ grupy teatralnej Scutum, specjalizującej się w rekonstrukcjach historycznych. W odegranej scenie zaprezentowali gościom postać Jacka Dydyńskiego z Niewistki, szlachcica żyjącego w XVII w., słynnego wówczas w okolicach, którego szlachta wynajmowała do załatwiania szablą swoich spraw i porachunków. Ponadto panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Temeszowie przygotowały dla gości pyszne śniadanie, aby dodać im sił na dalszą podróż.

Słońce, spokojny, przejrzysty San, delikatny wietrzyk, śpiew ptaków, żywa zieleń drzew – w takich okolicznościach natury uczestnicy spływu rozpoczęli swoją kajakową przygodę.

I Ogólnopolski Spływ Kajakowy „Błękitny San” to wydarzenie, którego celem jest promowanie aktywnego wypoczynku w Dolinie Sanu, promocja walorów turystycznych nadsańskich gmin, a także propagowanie turystyki wodnej. Organizatorem spływu jest Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna we współpracy z Związkiem Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego oraz Związkiem Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl. Realizatorem spływu jest firma Water Team z Zaczernia. Pomoc organizacyjną w przygotowaniu pierwszego etapu spływu zapewniła Gmina Dydnia, Gminny Ośrodek Kultury Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni, Koło Gospodyń Wiejskich w Temeszowie oraz OSP Temeszów.

775