„Wbicie pierwszej łopaty” pod budowę hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół w Niebocku

boisko

Budowa hali sportowo-widowiskowej przy Zespole Szkół w Niebocku została oficjalnie zainaugurowana. W dniu 1 czerwca 2021 r., w święto Dnia Dziecka, odbyła się uroczystość poświęcenia placu budowy oraz symbolicznego „wbicia pierwszej łopaty”.

Hala to przede wszystkim inwestycja w rozwój kultury fizycznej młodych mieszkańców Gminy Dydnia, stworzenie im nowych możliwości i perspektyw. Obiekt będzie pełnił funkcję hali sportowej, ale będzie również dawał możliwość organizacji wydarzeń kulturalnych. Zostanie wyposażony w rozkładane trybuny, klimatyzację, instalację fotowoltaiczną, będzie spełniał warunki dostępności architektonicznej dla osób z trudnościami fizycznymi. To pierwsza tego typu inwestycja w naszej gminie. Na realizację zadania Gmina Dydnia pozyskała 3 000 000 zł dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

„Nadszedł ważny i długo wyczekiwany moment. Po czasochłonnym etapie organizacji prac formalnych oraz prac związanych z przygotowaniem projektu dotarliśmy do miejsca, w którym plany i wyobrażenia zostają wreszcie przekute w rzeczywistość. To bardzo emocjonująca chwila i ogromnie się cieszę, że możemy ją wspólnie uczcić. Budowa hali sportowo-widowiskowej to duża inwestycja, nad której przygotowaniem pracowało bardzo wiele osób. Chciałabym dzisiaj wszystkim tym osobom serdecznie podziękować.” –mówiła wójt Alicja Pocałuń.

W uroczystości uczestniczyli poseł Adam Śnieżek, starosta brzozowski Zdzisław Szmyd, wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, proboszcz parafii w Niebocku ks. Andrzej Szkoła, przewodniczący rady Piotr Szul, sekretarz gminy Edyta Kuczma, dyrektor szkoły w Niebocku Bożena Chorążak, sołtys wsi Maciej Dżoń, radni: Krzysztof Kopczyk, Paweł Kopczyk, Tomasz Żaczek, Iwona Rachwalska, kierownik Referatu Inwestycji Krzysztof Wal, wykonawca inwestycji Dominik Oleszko, reprezentujący europosła Bogdana Rzońcę Jerzy Adamski, grono pedagogiczne i uczniowie Zespołu Szkół w Niebocku.

W specjalnym liście wystosowanym z okazji uroczystości Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart, napisała: „Sport jest niezwykle istotnym czynnikiem wspomagającym rozwój młodych ludzi. Uczy dokonywania wyboru, dyscypliny i współdziałania, a nade wszystko konsekwencji w osiąganiu wyznaczonego sobie celu. Jednak, aby młodzież miała szansę rozwijać swoje sportowe zdolności potrzebna jest odpowiednia infrastruktura sportowa: boiska, właściwie przystosowane sale i hale gimnastyczne oraz baseny. Dlatego bardzo się cieszę, że dzięki wsparciu finansowemu z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w Niebocku powstanie nowoczesna hala sportowa, w której młodzi ludzie będą mogli rozwijać swoje sportowe talenty. Nie ma lepszej wizytówki, lepszego świadectwa dobrze funkcjonującego samorządu niż świetnie opracowane i zrealizowane inwestycje, dlatego cieszę się, że dzisiaj Gmina Dydnia inauguruje kolejną”.

855