IV Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar „Przechodni”


Najlepszym nie jest ten, kto zwycięża, lecz ten kto walczy do końca

Jako zwycięzcy ubiegłorocznego turnieju tenisa stołowego mieliśmy przyjemność organizacji tego wydarzenia w naszej gminie. Impreza ta odbyła się już po raz czwarty i miała charakter cykliczny. Jako pomysłodawcy tego wydarzenia, cieszymy się, że po raz kolejny spotkało się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odzewem ze strony zaproszonych ośrodków wsparcia z terenu naszego powiatu.

Tegoroczny turniej odbył się pod honorowym patronatem wójt gminy Dydnia Alicji Pocałuń. Wójt dokonała uroczystego otwarcia zawodów i przywitała zaproszonych gości: kierowników/dyrektorów przybyłych ośrodków oraz dyrektor Szkoły Podstawowej w Dydni Iwonę Pocałuń, dzięki uprzejmości której mogliśmy skorzystać z zaplecza szkoły i pięknej sali sportowej. W imprezie wzięło udział 6 drużyn, ze Środowiskowych Domów Samopomocy z: Brzozowa,  Izdebek, i Bliznego, z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Starej Wsi, z Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie oraz oczywiście gospodarze ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Krzywem.

Uczestnicy zmierzyli się  ze sobą w 3 meczach przy 3 stołach, zdobywając nowe doświadczenia i rozgrzewając wzajemnie ducha walki. Następnie rozegrano 2 mecze wyłaniające zwycięzcę. W tym roku to drużyna z ŚDS w Bliznem okazała się najlepszą, zajmując I miejsce w rozgrywkach i  zdobywając puchar. Drugie miejsce zdobyła drużyna z ŚDS w Brzozowie, a trzecie z ŚDS w Krzywem.

Natomiast w „konkurencji niespodziance” na najlepszego zawodnika, bezkonkurencyjnym okazał się Daniel Marusia z ŚDS w Brzozowie.

Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez wójt oraz sponsorów. W tym miejscu serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie: Gminie Dydnia – wójt Alicji Pocałuń, księgarni NOVA w Brzozowie, delikatesom PREMIUM w Dydni, Lasom Państwowym Nadleśnictwu Brzozów, firmom: Grabo, DREWKOT, PBS „Mrówka” w Brzozowie.

Wszystkim uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy sportowej postawy i chęci do udziału w zawodach. Dziękujemy, że chciało im się chcieć.

W przyszłym roku organizatorem V Integracyjnego Turnieju Tenisa Stołowego będzie Dom Pomocy Społecznej w Brzozowie.  

Małgorzata Jamrugiewicz

Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy im. Marii i Lecha Kaczyńskich w Krzywem

235