Jasełka i święto Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Wydrnej

Jaselka w Wydrnej

11 stycznia br. społeczność szkolna Wydrnej z  myślą o babciach i dziadkach uczniów szkoły podstawowej przygotowała jasełka. W spotkaniu uczestniczyły również Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń, dyrektor Zespołu Obsługi Szkół – Jolanta Bieda i radna Rady Gminy Dydnia  –  Iwona Rachwalska. Wszystkich zebranych przywitała dyrektor szkoły – Halina Skawińska. Pani Wójt dodała otuchy młodym wykonawcom oraz złożyła życzenia babciom i dziadkom z okazji zbliżającego się ich Dnia. Nastrój bożonarodzeniowy, piękna dekoracja, rekwizyty i stroje dopełniły bogaty program artystyczny. Tradycyjnie nie zabrakło aniołów ogłaszających przyjście Jezusa. Do stajenki, gdzie się urodził, przybyli pasterze z kolędami, a dzieci szczerze od serca przyniosły, to co miały najcenniejszego – ulubione zabawki i podzieliły się swoim talentem. Zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy te śpiewane przez wszystkich zgromadzonych na sali oraz te zagrane przez zdolnych młodych adeptów gry na klarnecie. Na koniec wszystkim zebranym babciom i dziadkom dzieci zaśpiewały „Sto lat” i wręczyły pierniczki. Ogromne brawa publiczności świadczyły, że występ się bardzo spodobał, potem przyszedł czas na radosne świętowanie.  

460