Jasełka i wspólne kolędowanie w GOK-u


14 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury, Bibliotek, Promocji i Wypoczynku w Dydni odbyły się gminne jasełka połączone z koncertem kolęd w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Dydnia. Licznie zgromadzonych w sali widowiskowej przywitali wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń oraz dyrektor GOK-u Rafał Czopor. W pierwszej części widowiska dzieci i młodzież zaprezentowały historię narodzin Jezusa, od zwiastowania. Postacie aniołów w układzie choreograficznym z lampionami wprowadziły niezwykły nastrój oczekiwania. Tradycyjnie, jako pierwsi przybyli do szopy pasterze, by powitać narodzonego Chrystusa, a trzej królowie złożyli dary. Herod za swe nikczemne zachowanie został ukarany, czego dopilnowały diabły wraz z postacią śmierci z kosą. Przedstawienie powstało wg scenariusza i w reżyserii Anny Wójcik.

Po widowisku zabrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Orkiestry Dętej Gminy Dydnia. Orkiestra pod dyrekcją Grzegorza Maliwieckiego swoją działalność rozpoczęła dokładnie przed rokiem. Na deskach sceny widowiskowej w Dydni niektórzy z instrumentalistów mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności po raz pierwszy. Pierwszy raz też kierował orkiestrą Mateusz Florek. Choć na początku orkiestrę wspierali muzycy z Sanockiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej Avanti, obecnie tworzą ją w przeważającej części pasjonaci z terenu gminy Dydnia i okolic. Do wstępowania w jej szeregi zachęca wspaniała atmosfera prób i zaangażowanie rodziców.  Orkiestra towarzyszyła wielu inicjatywom kulturalno-rozrywkowym, odbywającym się na terenie gminy przez cały 2023 rok. Podczas koncertu, widzowie włączyli się do wspólnego śpiewania wszystkim znanych kolęd. Na koniec zabrzmiała wiązanka popularnych utworów świątecznych. Wójt pogratulowała wspaniałych występów, niezwykłego wykonania, strojów, dekoracji i oprawy muzycznej wszystkim zaangażowanym w przedstawienie jasełkowe. Podziękowała również członkom orkiestry za doznania artystyczne oraz rok wytężonej pracy. Wraz z dyrektorem GOK-u Rafałem Czoporem wręczyła symboliczny prezent – nowy saksofon, który zastąpi już wysłużony instrument. Na koniec zaś uraczono się urodzinowym tortem.  

196