Karnawałowe pląsy najmłodszych i najstarszych mieszkańców gminy


Radośnie z nadzieją i optymizmem rozpoczął się rok 2024. 13 stycznia br. z okazji zbliżającego się święta, społeczność przedszkola w Dydni zorganizowała Dzień Babci i Dziadka. Ponad 70 dzieci zaprezentowało się na scenie w sali Domu Ludowego w Jabłonce, w widowisku jasełkowym. Była liczna grupa aniołków, pasterzy i owieczek, trzej królowie złożyli dary Jezusowi, wszyscy wspólnie kolędowali i na koniec zabrzmiało 100 lat dla babć i dziadków, a w stronę zgromadzonych seniorów popłynęły życzenia. Wójt Alicja Pocałuń pogratulowała dyrekcji i nauczycielom zaangażowania w organizację, od przystrojenia sali, uszycia strojów, przez przygotowania dzieci, ćwiczenia aż do wspólnych występów. W przygotowania włączyli się również rodzice, którzy zadbali o poczęstunek i piękną oprawę uroczystości. Wójt gminy Dydnia pogratulowała przede wszystkim głównym bohaterom spotkania, czyli dziadkom i babciom wspaniałych wnucząt. Życzyła kolejnych lat w zdrowiu, w otoczeniu troską najbliższych, życzliwości i wsparcia najbliższych. Podziękowała również społeczności przedszkola, która tyle wysiłku włożyła, by pielęgnować tradycje spotkań noworocznych. Do życzeń przyłączył się przewodniczący rady gminy Piotr Szul, który uraczył najmłodszych słodkim upominkiem. Najmilszą częścią spotkania były życzenia składane indywidualnie i wspólne pląsy milusińskich, przebranych w różnorodne baśniowe stroje wraz z babciami i dziadkami.

224