„Jesienne cudaki” i „Jesienne wierszowanie” – podsumowanie konkursów w SP w Dydni


Jak piękną porą roku jest jesień, wbrew stereotypowej opinii, mogli się przekonać uczestnicy konkursów zorganizowanych w Szkole Podstawowej w Dydni. Uczniowie najmłodszych klas skrzętnie od kilku tygodni zbierali dary jesieni, w postaci kolorowych liści, szyszek, kasztanów, żołędzi, orzechów, dyń i innych materiałów, by wykonać z nich stworki, kompozycje i stroiki według tego, co każdemu w duszy gra. Z 35 wykonanych prac powstała piękna wystawa, która wyeksponowana była w holu Szkoły Podstawowej, przez kilka tygodni na profilu w mediach społecznościowych pod zdjęciami zgłoszonych prac można było oddawać swoje głosy na wybrane prace, zaś po finale konkursu, ekspozycje zagościły w urzędzie gminy.

15 listopada w Szkole Podstawowej w Dydni odbył się finał konkursu plastycznego pt. „Jesienne cudaki”, któremu towarzyszył konkurs recytatorski pt. „Jesienne Wierszowanie”.  15 uczniów z klas 0 – 3 zaprezentowało wiersze o tematyce jesiennej. W konkursie recytatorskim zwyciężyli:

I miejsce – Gabriel Wójcik (kl. 2a)

II miejsce – Karol Kułak (kl. 1a)

III miejsce – Marcel Delimat (kl. 1b)

Wyróżnienie otrzymała Nika Czebieniak (kl. 2b).

W konkursie plastycznym „Jesienne cudaki” zwyciężyli:

I miejsce – Wiktoria Zarzyka (kl.2a), Antoni Sabat (kl.2b) oraz Marcel Delimat (kl. 1b)

II miejsce: Artur Zajączkowski (kl. 2a), Antoni Bluj (kl. 0a) oraz Joanna Wolwowicz (kl. 0b)

III miejsce – Anna Bacior (kl. 0b), Mikołaj Maćka (kl. 0a), Iga Pęcherek (kl. 2a)

Wyróżnienie otrzymali: Stanisław Wójcik (kl. 1a), Emilia Tyczka (kl. 2b), Marlena Adamska (kl. 2b), Jakub Fejdasz (kl. 3b), Aleksandra Kmiotek (kl. 2b), Antoni Czopor (kl. 1a), Alicja Różycka ( kl. 1b), Adam Siwecki (kl. 0a), Michał Kłodowski (kl. 0a).

W uroczystym podsumowaniu konkursu udział wzięła także wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, która wysłuchała wierszy, podziwiała wykonane przez uczniów prace, a także wzięła udział w głosowaniu w mediach społecznościowych.  

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrodzonym gratulujemy i życzymy rozwijania swoich talentów i kolejnych sukcesów.

Źródło: www.spdydnia.pl

191