„Jestem sobie Przedszkolaczek” -pasowanie na Przedszkolaka w Zespole Szkół w Niebocku

przedszkolaki

„Pasowanie na Przedszkolaka” to pierwsza, wyjątkowa i bardzo ważna uroczystość dla dzieci, które w tym roku rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem.

W dniu 09 listopada 2022r. w Niebocku, w nowej sali spotowo-widowiskowej, dwadzieścia czworo nowych dzieci zostało włączonych do społeczności przedszkolnej.
W tym roku była to duża impreza, zorganizowana dla wszystkich dzieci przedszkolnych i ich Rodziców z racji tego, że przez ostatnie lata, z powodu obostrzeń związanych z pandemią, uroczystości odbywały się w bardzo okrojonym gronie.

Na wstępie Pani dyrektor Beata Dżoń powitała wszystkich zebranych i zaprosiła do oglądania występów. Część artystyczną przygotowały i przedstawiły kolejno wszystkie grupy przedszkolne, prezentując pięknie wyuczone wiersze, piosenki i tańce, z zachwytem
i wzruszeniem oglądane przez Rodziców i zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło Pani wójt Alicji Pocałuń, Pani dyrektor Zespołu Obsługi Szkół Jolanty Biedy, emerytowanej Pani dyrektor Bożeny Chorążak oraz przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anny Sawickiej.

Po występach przyszła pora na dokonanie uroczystego pasowania, które za pomocą „magicznej kredki” uczyniła Pani dyrektor Beata Dżoń. Na koniec dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło  również słodkich przysmaków, których były  pełne „rożki obfitości” wręczone dzieciom przez przewodniczącą Rady Rodziców Panią Annę Sawicką. Pamiątkowe zdjęcia oraz słodki poczęstunek zwieńczyły ten ważny dla wszystkich dzień.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości.
Z pewnością ten niezapomniany, pełen wrażeń i emocji dzień na długo zapisze się w pamięci dzieci, rodziców oraz pań z przedszkola.

M. Dmitrzak

907