Konkurs GUS „Statystycznie, najlepszy scenariusz o NSP 2021”

Konkurs GUS

Zapraszamy nauczycieli do wzięcia udziału w konkursie pt. „Statystycznie, najlepszy scenariusz o NSP 2021”. Konkurs przeprowadzony zostanie w dniach 1 września – 30 września 2021 roku.  Do wygrania atrakcyjne nagrody.

Zadaniem konkursowym, jest przygotowanie scenariusza zajęć edukacyjnych (stacjonarnych lub on-line) mających na celu przedstawienie NSP 2021: podkreślenie roli spisu, jego znaczenia dla społeczeństwa obywatelskiego, zaprezentowanie do jakich celów wykorzystywane są dane pozyskane w jego trakcie, w jednej z kategorii:
a) szkoła podstawowa: scenariusz zajęć edukacyjnych dla uczniów klas VI-VIII,
b) szkoła ponadpodstawowa: scenariusz zajęć edukacyjnych dla uczniów liceum, technikum, szkoły branżowej.

Formularz rejestracji w konkursie dostępny będzie na stronie konkursowej od 7 września 2021 r. https://rejestracja.stat.gov.pl/Scenariusz/


Regulamin i szczegóły na stronie: https://spis.gov.pl/najlepszy-scenariusz-o-nsp-2021/

299