Masz nieczynne przyłącze do sieci gazowej? Bezpłatnie aktywuj je na nowo

gaz

Gaz ziemny jest jednym z najczystszych paliw wykorzystywanych do ogrzewania domu, a jego zastosowanie jest efektywne nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także środowiskowym. Dlatego Polska Spółka Gazownictwa – Narodowy Operator Systemu Dystrybucyjnego Gazu – uruchomiła kampanię informacyjną „Aktywuj na nowo swoje przyłącze gazowe”. Ma ona zachęcić użytkowników posiadających nieczynne przyłącze gazowe do przyłączenia się do sieci oraz wymiany kotłów. W ramach kampanii każdy, kto posiada nieaktywne przyłącze gazowe i zdecyduje się na jego aktywowanie, nie poniesie kosztów opłaty przyłączeniowej.

Ogrzewanie gazowe jest bezpieczne, ekologiczne, wygodne i niedrogie. Dlatego z każdym rokiem jako alternatywa dla ogrzewania węglem zyskuje ono na popularności. Mimo tego w całej Polsce wciąż jest wiele nieczynnych przyłączy gazowych, czyli takich, gdzie cała infrastruktura łącząca nieruchomość z siecią gazową jest gotowa – wystarczy ją tylko podłączyć do instalacji gazowej budynku. By zwiększyć świadomości Polaków na temat wykorzystania gazu ziemnego jako źródła ciepła, a także by zachęcić do aktywowania niewykorzystywanych przyłączy gazowych, Polska Spółka Gazownictwa uruchomiła kampanię informacyjną „Aktywuj na nowo swoje przyłącze gazowe”. 

W ramach akcji PSG osoby, które zdecydują się na aktywowanie nieużywanego przyłącza do sieci gazowej, zaoszczędzą ok. 2 tys. zł – nie poniosą kosztów opłaty przyłączeniowej. Po stronie Klienta pozostanie przystosowanie domu do ogrzewania gazem. Co ważne, w ten sposób  można oszczędzić także czas, ponieważ nie trzeba czekać na doprowadzenie sieci gazowej do nieruchomości.

Wszystkie formalności związane z przyłączeniem można załatwić online poprzez Portal Przyłączeniowy PSG (www.przyłączenie.psgaz.pl) –  narzędzie, które pozwala w łatwy sposób na złożenie wniosków i podpisanie umów przyłączeniowych z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Jednym z elementów akcji jest również ankieta przeprowadzaną przez Polską Spółkę Gazownictwa w gminach i powiatach województw: małopolskiego, podkarpackiego oraz śląskiego. Dotyczy ona prowadzonych programów wsparcia finansowego, które mają za zadanie wspomóc mieszkańców w przejściu na bardziej ekologiczne metody ogrzewania. Wyniki ankiety posłużą do opracowania rozwiązań, które przyczynią się do propagowania gazu ziemnego oraz likwidacji nieczynnych przyłączy.

Dlaczego warto wybrać ogrzewanie gazowe?

Gaz ziemny to jedno z najczystszych paliw wykorzystywanych do ogrzewania domu – nie emituje szkodliwych substancji, takich jak pył zawieszony PM10 czy PM2,5. Dzięki nowoczesnym technologiom, w procesie spalania gazu ziemnego wytwarza się jedynie para wodna, dwutlenek węgla i niewielkie ilości tlenku azotu, które w minimalnym stopniu zanieczyszczają środowisko. Spalaniu gazu nie towarzyszy również nieprzyjemny zapach i nie pozostają odpady takie jak popiół czy sadza.  Dodatkowo, wysoka sprawność gazowego kotła kondensacyjnego pozwala
na oszczędność paliwa i obniża koszty ogrzewania domu. Poza wygodnym użytkowaniem, ta metoda grzewcza jest także  przyjazna dla środowiska, dlatego wymiana kotła węglowego na gazowy
i inwestycja w instalację gazową budynku skutecznie eliminują emisję pyłu zawieszonego.

Przyszłością polskich domów jest niedrogie i wygodne ogrzewanie gazowe. Dlatego zachęcamy
do udziału w kampanii Polskiej Spółki Gazownictwa „Przyłącz się do nas i aktywuj na nowo swoje  przyłącze gazowe”.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń do Contact Center – naszą infolinię pod numerem telefonu
 +32 398 50 30 czynną (od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 18:00) lub odwiedź najbliższą jednostkę PSG.

318