Miejsca Przyjazne Rowerzystom


W związku z kontynuacją działań mających na celu rozwój i promocję systemu obsługi turystów rowerowych, informujemy o możliwości zgłoszenia udziału w systemie rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, obejmującym obiekty świadczące usługi na rzecz rowerzystów w następujących kategoriach:

  • Obiekty noclegowe (hotele, motele, pensjonaty, domki wypoczynkowe itp.);
  • Lokale gastronomiczne (restauracje, zajazdy, kawiarnie itp.);
  • Atrakcje turystyczne (zabytki, muzea, galerie, parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty, jaskinie, trasy turystyczne podziemne, kąpieliska, baseny termalne, aquaparki, miejsca do wędkowania, platformy i wieże widokowe, rejsy, przejazdy, o ile posiadają swojego zarządcę itp.);
  • Punkty Informacji Turystycznej spełniające wymogi Polskiej Organizacji Turystycznej;
  • Inne obiekty usługowe zgodne z listą wskazaną w formularzu zgłoszenia.

Aby zgłosić obiekt, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy odpowiedni dla każdej kategorii, w której obiekt chce ubiegać się o rekomendację. Uczestnictwo w systemie MPR przy Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo nie oznacza automatycznego przeniesienia obiektu do nowego systemu – konieczne jest wypełnienie nowego formularza zgłoszeniowego.

Warunki, które muszą zostać spełnione przez każdy obiekt, to:

  1. Zapewnienie bezpiecznego i bezpłatnego parkingu rowerowego.
  2. Udostępnienie bezpłatnie narzędzi do podstawowych napraw rowerów.
  3. Udostępnianie aktualnych informacji o pobliskich punktach serwisowych i sklepach rowerowych.
  4. Posiadanie aktualnej informacji o innych obiektach MPR i MOR w odległości 10 km od obiektu.

Dodatkowo, obiekty noclegowe muszą zapewnić możliwość pobytu rowerzystów przez co najmniej jedną dobę, dysponując minimum 6 miejscami noclegowymi.

Więcej informacji oraz formularze zgłoszeniowe można znaleźć na naszej stronie internetowej: https://rowerowaprzygoda.podkarpackie.eu/obiekty

Dla obiektów, które zgłoszą chęć udziału w systemie, zorganizowane zostanie bezpłatne szkolenie z zakresu budowania i rozwijania marki w internecie. Podczas szkolenia uczestnicy dowiedzą się, jak skutecznie prowadzić działania marketingowe, zwiększyć widoczność w sieci, korzystać z mediów społecznościowych oraz tworzyć atrakcyjne treści promujące ich usługi.

Plakat do pobrania TUTAJ

Materiał nadesłany

87