Osiągnięcia uczniów SP w Dydni w roku szkolnym 2023/2024


Wakacje w pełni, dla uczniów to czas zasłużonego wypoczynku, nauczycieli nabierania sił do wytężonej pracy, a organu prowadzącego i dyrektorów szkół czas organizacji pracy i przygotowywania placówek do rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego.
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie wykazali się szczególną aktywnością, uczestnicząc w różnorodnych konkursach, zawodach na szczeblu szkolnym, gminnym, powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim, zdobywając przy tym laury i wyróżnienia.
Poniżej prezentujemy osiągnięcia uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Dydni. Wszyscy laureaci zostali wyróżnieni podczas uroczystej akademii z okazji zakończenia roku szkolnego 2023/2024, która odbyła się 21 czerwca br.

  • Marcin Wolwowicz (kl. VIII) – Jednorazowe stypendium Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych Najzdolniejsza Młodzież Podkarpacia

Gminny Konkurs Propagujący Ideę Trzeźwego i Zdrowego Stylu Życia:
I miejsce – Gabriela Czebieniak (kl. VIII)
III miejsce – Daria Kot (kl. VIII)

Ogólnopolski Konkurs Zuch z Języka Polskiego (edycja roczna) organizowany przez Centrum Edukacji Szkolnej – dyplom Laureata – Zofia Stabryła (kl. I b)

XIX Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej im. ks. Tomasza Grzywny „Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie”
III miejsce – Lena Adamska (kl. VI)

Konkurs Fizyczny Lwiątko – wyróżnienie – Tytuł „Kaona” – Marcin Wolwowicz (kl. VIII)

I Gminny Konkurs Języka Angielskiego Dla Klas VIII
I miejsce – Marcin Wolwowicz (kl. VIII)
Wyróżnienie – Kornelia Dmitrzak (kl. VIII)

Międzyszkolne Zawody Strzeleckie Klas Ósmych w Brzozowie
I miejsce – Dawid Pajęcki (kl. VIII)
III miejsce – Marcin Wolwowicz (kl. VIII)

XX Konkurs Piosenki Obcojęzycznej w Niebocku
Kategoria „Soliści kl. I – III”:
I miejsce – Iga Pęcherek (kl. II a)
II miejsce – Michalina Klimowicz (kl. II b)
III miejsce – Emilia Tyczka (kl. II b)
Kategoria „Soliści kl. IV – VI”:
II miejsce – Julia Kraczkowska (kl. V)
III miejsce – Aleksandra Rosolska (kl. IV b)
Kategoria „Soliści kl. VII – VIII”:
I miejsce – Ewa Haduch (kl. VII)
Kategoria „Zespoły kl. IV – VI”:
II miejsce – Tamara Rachwał (kl. IV a), Maria Sierotnik (kl. IV a), Weronika Klimowicz (kl. IV b)
I Konkurs Geograficzny „Podkarpackie – Mój Region” pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty w Rzeszowie
I miejsce i tytuł Laureata – Kornelia Dmitrzak (kl. VIII)

Przedmiotowy Konkurs Kuratoryjny z Fizyki – Tytuł Laureata – Marcin Wolwowicz (kl. VIII)

XIV Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Rysowane Wierszyki” pod hasłem „Koty Wierszem Malowane”
I miejsce – Julia Kraczkowska (kl. V)

Przedmiotowy Konkurs Kuratoryjny z Chemii – Tytuł finalisty – Marcin Wolwowicz (kl. VIII)

Przedmiotowy Konkurs Kuratoryjny z Geografii – Tytuł Laureata – Kornelia Dmitrzak (kl. VIII)

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – II miejsce – Maksymilian Serwatka (kl. IV a) – grupa I (kl. I-IV SP)

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny
III miejsce – Antonio Fejdasz (kl. 0 a)
IV miejsce – Antonina Jagusztyn (kl. 0 a)

Gminny Konkurs Na Palmę i Pisankę Wielkanocną
kategoria palma:
I miejsce – Karol Kułak (kl. I a) kat. kat. kl. I-III
I miejsce – Nikodem Woźny (kl. V) kat. kl. IV-VI
Kategoria pisanka:
I miejsce – Lena Sawczak (kl. 0 b) kat. przedszkola i klasy 0
I miejsce – Fabian Tućki (kl. I a) Kategoria kl. I-III
I miejsce – Damian Kostur (kl. V) kat. klasy IV-VI
III miejsce – Wiktor Masłyk (kl. V) kat. klasy IV-VI
I miejsce – Ewa Haduch (kl. VII) kat. klasy VII-VIII
II miejsce – Kinga Siwiecka (kl. VIII) kat. klasy VII-VIII

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Minipiłce Siatkowej Dziewcząt
II miejsce – drużyna w składzie: Wiktoria Szelest, Nicola Tyczka, Karolina Janowicz, Milena Wójcik, Roksana Chorążak, Lena Adamska, Kaja Czopor, Jagoda Dmitrzak

XXVII Dynowski Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek – II miejsce – Michalina Klimowicz (kl. II b) kat. kl. I-IV

XVI Konkurs Bożonarodzeniowy „Radosne Święta – Twórcze Święta” – III miejsce – Lena Adamska (kl. VI) kat. muzyczna

Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
I miejsce – Bianka Klimowicz (kl. 0 b) kat. kl. 0
I miejsce – Anna Maczyszyn (kl. 0 b) kat. kl. 0
I miejsce – Iga Pęcherek (kl. II a), kat. kl. I – III
I miejsce – Michalina Klimowicz (kl. II b), kat. kl. I – III
I miejsce – Emilia Tyczka (kl. II b), kat. kl. I – III
Wyróżnienie – Artur Zajączkowski (kl. IIa), kat. kl. I – III
Wyróżnienie – Antonina Kulon (kl. I a), kat. kl. I – III

Gminny Konkurs na Wykonanie Stroika oraz Szopki Bożonarodzeniowej
Kategoria szopka:
II miejsce – Antoni Bluj (kl. 0 a), kat. przedszkola i klasy 0
I miejsce – Karol Kułak (kl. I a) kat. kl. I – III
II miejsce – Albert Paraniak (kl. II a) kat. kl. I – III
II miejsce – Nikodem Woźny (kl. V) kat. kl. IV – VI
I miejsce – Julia Frydryk (kl. VIII) kat. kl. VII – VIII
Kategoria stroik:
I miejsce – Artur Zajączkowski (kl. II a) kat. kl. I – III
III miejsce – Anna Czopor (kl. IV b) kat. kl. IV – VI
III miejsce – Ewa Haduch (kl. VII) kat. kl. VII – VIII

Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Tabliczki Mnożenia”
I miejsce – Leon Rzeszut (kl. VI)
II miejsce – Kornelia Dmitrzak (kl. VIII)
III miejsce – Milena Wójcik (kl. VI)
IV miejsce – Gabriela Czebieniak (kl. VIII)
V miejsce: Ewa Haduch (kl. VII), Kacper Kawałek (kl. VII)
VI miejsce – Alicja Klimowicz (kl. IV a)
VII miejsce – Julia Marszałek (kl. VII)
VIII miejsce – Marcin Wolwowicz (kl. VIII)
IX miejsce – Maksymilian Serwatka (kl. IV a)
X miejsce – Jagoda Dmitrzak (kl. V)
XI miejsce – Amelia Zarzyka (kl. VII)
XII miejsce – Natalia Spólnik (kl. V)
XIII miejsce – Weronika Adamska (kl. IV a)
XIV miejsce – Dawid Żytka (kl. IV b)

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Unihokeju
II miejsce drużyna w składzie: Robert Jodłowski, Adrian Sabat, Marcel Chuchra, Hubert Janowicz, Gabriel Wójcik, Antoni Wójcik, Przemysław Gaworecki, Wiktor Masłyk, Miłosz Milczanowski

I Konkurs Fotograficzno-Plastyczny „Dary Lasu Malowane Światłem Lub Pędzlem” organizowany przez Nadleśnictwo Dynów – wyróżnienie – Kinga Siwiecka (kl. VIII) kat. plastyczna, grupa II – kl. VII-VIII SP i szkoły ponadpodstawowe

Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Przyrodniczy pn. “Krajobraz Moich Okolic” – I miejsce – Karolina Kot (kl. V)

Szkolny Konkurs Plastyczny nt. Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
I miejsce – Iga Pęcherek (kl. II a) kat. kl. I – III
II miejsce – Stanisław Wójcik (kl. I a) kat. kl. I – III
III miejsce – Elżbieta Wydrzyńska (kl. II a) kat. kl. I – III
I miejsce – Aleksandra Rosolska (kl. IV b) kat. kl. IV – VI
II miejsce – Nikola Pałys (kl. IV b) kat. kl. IV – VI
III miejsce – Alicja Klimowicz (kl. IV a) kat. kl. IV – VI

Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Leśne Dyktando”
III miejsce – Kornelia Dmitrzak (kl. VIII)
wyróżnienie – Marcin Wolwowicz (kl. VIII)

Bieg Papieski w Jabłonce
II miejsce – Nadia Wolwowicz (kl. III b) kat. kl. I – III dziewczęta
III miejsce – Aleksandra Kulon (kl. III a) kat. kl. I – III dziewczęta
I miejsce – Fabian Jodłowski (kl. III b) kat. kl. I – III chłopcy
II miejsce – Jakub Fejdasz (kl. III b) kat. kl. I – III chłopcy
II miejsce – Julia Kraczkowska (kl. V) kat. kl. IV – VI dziewczęta
III miejsce – Miłosz Milczanowski (kl. VI) kat. kl. IV – VI dziewczęta
I miejsce – Ewa Haduch (kl. VII) kat. kl. VII – VIII dziewczęta

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w LA:
Złoty medal – Julia Marszałek (kl. VII) – rzut dyskiem
Srebrny medal – Dawid Indyk (kl. VIII) – rzut dyskiem
Brązowy medal – Gabriela Czebieniak (kl. VIII) – rzut dyskiem
Srebrny medal – Ewa Haduch (kl. VII) – bieg na 300 m

Powiatowe Igrzyska Dzieci w LA:
Robert Jodłowski (kl. VI) – bieg na 60 m

13