Młodzież zapobiega pożarom – eliminacje gminne


31 marca br. w sali narad Urzędu Gminy w Dydni odbyły się gminne eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. Konkurs odbył się w dwóch kategoriach: dla kl. I-IV i V-VIII. W pierwszej kategorii wiekowej udział wzięło troje uczniów, najlepszy wynik osiągnął Maksymilian Serwatka, zajmując I miejsce, drugi na podium był Szymon Lasek, zaś Gabriela Mazur uplasowała się na trzecim miejscu. W kategorii klas V-VIII udział wzięło sześcioro uczniów, z czego najlepsza okazała się Julia Dżugan, drugie miejsce zajął Kacper Kozłowski, zaś Anita Myćka była trzecia. Franciszek Tympalski, Dawid Bocoń i Gabriel Wójcik otrzymali dyplomy z udział. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, za zwycięzców trzymamy kciuki na dalszych etapach. Przedstawiciele Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie mł. bryg. Marek Kołodziej i kpt. Marcin Kwolek odpowiedzialni za przeprowadzenie konkursu pogratulowali uczestnikom dobrych wyników. Zwycięzców: Julię Dżugan i Maksymiliana Serwatkę zaprosili na powiatowe eliminacje, które odbędą się 19 kwietnia br. w Komendzie Powiatowej PSP w Brzozowie. Konkurs podsumował również Stanisław Pytlowany kierownik Referatu Geodezji Gospodarki Nieruchomościami i Spraw Obywatelskich, dziękując za zaangażowanie opiekunom w przygotowania młodzieży – Wioletcie Ryń, która przygotowywała uczniów ZS w Niebocku i Markowi Kupczakiewiczowi za przygotowywanie uczniów SP w Dydni.  Nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego wręczyła wójt gminy Dydnia Alicja Pocałuń, pogratulowała wszystkim uczestnikom, zachęciła, by angażowali się w działalność młodzieżowych drużyn pożarniczych i rozwijali swoje pasje związane nie tylko z pożarnictwem.

217