Nagrody dla najzdolniejszej młodzieży z Powiatu Brzozowskiego


Edukacja jest kluczowym elementem rozwoju jednostki i społeczeństwa. Szkoły mają ogromne znaczenie w odkrywaniu i wspieraniu zdolności uczniów. W celu uznania najbardziej utalentowanych uczniów i ich dodatkowego motywowania, placówki mogą zgłaszać swoich wychowanków do nagród przyznawanych w obrębie gminy, powiatu, czy województwa. Tego rodzaju wyróżnienie jest nie tylko źródłem dumy dla uczniów, ale również inspiracją dla innych, zachęcając ich do rozwijania swoich umiejętności.

12 czerwca 2023  roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Brzozowie odbyło się spotkanie Najzdolniejszej Młodzieży  w Powiecie Brzozowskim, podczas którego zostali nagrodzeni wybitni uczniowie z terenu powiatu. Nagroda ta ma na celu uhonorowanie uczniów, którzy osiągnęli wybitne wyniki w swoich dziedzinach zainteresowań. Jest to wyraz uznania ich ciężkiej pracy i poświęcenia. Równocześnie  stanowi ona  bodziec dla innych uczniów, zachęcając ich do dążenia do sukcesu i rozwijania swoich umiejętności. Wzorcowa postawa laureata może stać się inspiracją dla innych, pobudzając ich do większego wysiłku i zaangażowania w naukę. Uczniowie mają szansę nauczyć się od siebie nawzajem i zainspirować się talentami i osiągnięciami swoich kolegów.

Zaproszenie na tę uroczystość otrzymał Błażej Żak uczeń naszej szkoły  – wytypowany  w gminie Dydnia do nagrody Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych dla  Najzdolniejszej Młodzieży Podkarpacia.

Błażej Żak jest uczniem klasy VI.  Jest osobą bardzo zdolną i ambitną. Jego wszechstronne zainteresowania znajdują odzwierciedlenie w osiąganych sukcesach podczas udziału w różnych konkursach i zawodach sportowych. Największym osiągnięciem ucznia w tym roku szkolnym jest wynik w konkursie przedmiotowym z geografii, w którym przeszedł przez eliminacje szkolne i rejonowe i wywalczył awans do konkursu wojewódzkiego, na którym uzyskał tytuł laureata. W ten sposób  Błażej będąc dopiero w szóstej klasie znalazł się w gronie najlepszych uczestników konkursu. Jest szóstoklasistą w gminie Dydnia  z tytułem laureata w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.
Ponadto uczeń odniósł także inne sukcesy:

  • I miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce – rzut piłeczką palantową,
  • laureat Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce – rzut piłeczką palantową,
  • I miejsce w Konkursie Biblijnym – etap dekanalny, 
    finalista Konkursu Biblijnego – etap diecezjalny.

W trakcie spotkania z władzami powiatu Błażej otrzymał z rąk Starosty Brzozowskiego Pana Zdzisława Szmyda podziękowanie oraz nagrodę rzeczową.

Bardzo serdecznie gratulujemy Błażejowi wyróżnienie i nagrody oraz wszelkich sukcesów, które były do tej pory jego udziałem. Życzymy także kolejnych nagród i wyróżnień.

Pragniemy również Pogratulować Rodzicom – Państwu Bogusławie i Zenonowi Żakom osiągnięć syna i dziękujemy za pomoc i wsparcie przy rozwijaniu jego zainteresowań i pasji.

Materiał nadesłany

266