Najlepsi sportowcy Gminy Dydnia w 2022r.

nagrody

Dla wielu ludzi sport jest całym światem. To dziedzina naszego życia, która ma to do siebie, że jeżeli osiągnęliśmy jeden cel, to zaraz chcemy więcej. Sport kształtuje charakter, uczy odwagi i wytrwałości w dążeniu do celu oraz pokonywaniu własnych ograniczeń, wymaga hartu ducha, ogromu pracy i pasji.

29 grudnia w trakcie LXVI Sesji Rady Gminy Dydnia, zgodnie z Uchwałą nr XVI/147/2012 Rady Gminy Dydnia z dnia 14 czerwca 2012 w sprawie zasad przyznawania nagród  i wyróżnień za osiągnięcie wysokich wyników sportowych we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym Wójt Gminy Dydnia Alicja Pocałuń z Przewodniczącym Rady Gminy Dydnia Piotrem Szulem uhonorowali najlepszych sportowców gminy Dydnia w roku 2022.

Wśród laureatów znaleźli się:

  1. Emila Czopor reprezentująca Szkołę Podstawową w Dydni, która zajęła pierwsze miejsce w rzucie dyskiem w  Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkoatletyce w Brzozowie.
  2. Ewa Haduch reprezentująca Szkołę Podstawową w Dydni, zajęła szóste miejsce w biegu na dystansie 60m w  Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkoatletyce w Brzozowie, trzecie miejsce w biegu Papieskim w Jabłonce.
  3. Lena Kocaj reprezentująca Szkołę Podstawową w Dydni, zajęła piąte miejsce w biegu na dystansie 600 m w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkoatletyce w Brzozowie.
  4. Emilian Kulon reprezentujący Zespół Szkół w Niebocku, zajął II miejsce w skoku w dal w Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletyce w Brzozowie, udział w finale wojewódzkim w Kolbuszowie rok 2021, I miejsce w biegu na 300 metrów w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkoatletyce w Brzozowie, udział w finale wojewódzkim w Kolbuszowej w roku 2022.
  5. Kacper Kulon reprezentujący Szkołę Podstawową w Dydni, zajął trzecie miejsce w pchnięciu kulą w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkoatletyce w Brzozowie.
  6. Błażej Żak reprezentujący Zespół Szkół w Niebocku, zajął I miejsce w rzucie piłeczką palantową w Indywidualnych Mistrzostwach w Lekkoatletyce w Brzozowie, siódme miejsce w finale wojewódzkim w Kolbuszowej.
  7. Nicola Tyczka reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin „Bayakko”, zdobyła brązowy medal w II Otwartym Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśla, zloty medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Hrubieszowie, brązowy medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Biesa i Czada w Zagórzu, złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin IN PAKUTO CUP w Łukowicy, brązowy medal w Otwartych Mistrzostwach Południowego Okręgu Karate Kontaktowego oraz z IX Mikołajkowego Turnieju Karate Dzieci w Sandomierzu, złoty medal I Gminnym Turnieju Karate Kids Cup 2022 w Dydni.

Zloty medal w Międzynarodowym Turnieju Api CUP Zakopane „Młodziczek U-13” w piłce nożnej.

  • Gabriel Drobot reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin „Bayakko”, zdobył złoty medal o Puchar Biesia i Czada w Zagórzu, złoty medal w I Gminnym Turnieju Karate Kids Cup 2022 Dydnia, brązowy medal w  Inpakuto Cup w Łukowicy.
  • Milena Harydczak reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin „Bayakko”, zdobyła brązowy medal w II Otwartym Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Prezydenta Miasta Przemyśl w Przemyślu, brązowy medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokuhin w Hrubieszowie, złoty medal w I gminnym Turnieju Karate Kids Cup 2022 Dydnia, brązowy medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Biesa i Czada w Zagórzu i złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin I Puchar Dębu Bartek w Zagnańsku.
  • Magdalena Nieznańska reprezentująca Uczniowski Klub Sportowy Karate Kyokushin „Bayakko”, zdobyła brązowy medal II Otwartym Turnieju Karate Kyokushin w Puchar Prezydenta Miasta Przemyśl w Przemyślu, złoty medal w Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin Hrubieszów, brązowy medal w I Gminnym Turnieju Karate Kids Cup 2022 Dydnia, srebrny medal o Puchar Dębu Bartek w Zagnańsku.

W roku bieżącym sportowcy z Gminy Dydnia odnosili największe sukcesy w lekkoatletyce oraz karate.

Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy oprócz przekazania laureatom nagród i wyróżnień złożyli także gratulacje i podziękowania za osiągnięte sukcesy i wysokie wyniki sportowe podczas reprezentowania Gminy Dydnia w zawodach na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

W słowach podziękowań skierowanych do młodych sportowców Wójt Gminy podkreśliła, że każdy sportowy sukces przyjmowany jest przez nią z radością, dumą i satysfakcją. Pani Wójt gratulowała dotychczasowych osiągnięć sportowych, życzyła kolejnych sukcesów i wytrwałości, a do rodziców skierowała podziękowania za wsparcie i pomoc dzieciom w rozwijaniu pasji sportowej.

Przewodniczący Rady Gminy Dydnia w imieniu własnym oraz całej Rady Gminy również  złożył gratulacje laureatom za osiągnięte wyniki i życzył dalszych sukcesów.

1945