Najlepsi z Najlepszych Certyfikaty Młodego Europejczyka 2021

certyfikaty

29 czerwca 2021 roku w Gminnym Ośrodku Kultury, Bibliotek Promocji i Wypoczynku w Dydni odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatu “Najlepsi z Najlepszych Młodego Europejczyka”.

Uroczystość została uświetniona występem uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Dydni, koła teatralnego działającego przy Zesole Szkół w Niebocku pod kierunkiem Pani Małgorzaty Adamskiej przy współpracy Pani Jadwigi Rajtar – Żaczek oraz grupy wychowanków Samorządowego Przedszkola w Dydni przygotowanej przez Panią Dorotę Brewczak.

Po występie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów i statuetek przez Wójta Gminy Dydnia Panią Alicję Pocałuń oraz Przewodniczącego Rady Gminy Dydnia Pana Piotra Szula.

Uzyskanie Certyfikatu było zarówno dla laureatów jak i rodziców miłym
i wzruszającym przeżyciem oraz motywacją do dalszej pracy.

W roku szkolnym 2020/2021 certyfikaty otrzymali następujący uczniowie:

Szkoła Muzyczna I stopnia w Dydni:

• Nikodem Zubel
  • Antoni Sabat
  • Wiktoria Zajdel
  • Mateusz Zajdel
  • Julia Gliściak
  • Krzysztof  Źrebiec

Zespół Szkół w Niebocku:

• Amelia Żak
  • Hubert Czajkowski
  • Julia Stabryła
  • Jagoda Jarosz
  • Sandra Wanic
  • Oliwia Pawlikowska
  • Szymon Mazur

Szkoła Podstawowa im. Św. Królowej Jadwigi w Dydni:

• Natalia Kufel
  • Milena Szul
  • Amelia Czopor
  • Martyna Siedlecka
  • Joanna Janowicz
  • Zuzanna Adamska
  • Julia Chuchra
  • Weronika Kulon

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce:

• Mateusz Krupiński
  • Żaneta Sokołowska

Szkoła Podstawowa im. Ks. Abpa Ignacego Tokarczuka w Końskiem:

• Wiktoria Stabryła

Certyfikat mogą utrzymać uczniowie za:

• bardzo dobre wyniki kształcenia i wychowania – średnia ocen minimum 5,0; zachowanie wzorowe i szczególnie wyróżniającą działalność na rzecz szkoły, a przede wszystkim za:
  • udział i osiągane wyniki w konkursach, koncertach, olimpiadach i zawodach: przedmiotowych, sportowych, artystycznych na szczeblu: gminy, powiatu, rejonu, województwa i kraju,
  • pracę w organizacjach szkolnych i pozaszkolnych,
  • tytuł laureata w konkursach artystycznych na szczeblu regionalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym.