Ogólnopolski Festiwal Filmów Uczniowskich „MŁODE ALBATROSY”

Młode albatrosy

Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić.” (Walt Disney).

Marzenia, zarówno osobiste, jak i zawodowe, duże lub małe to wyobrażenia, prośby, pragnienia, które chcesz zrealizować teraz lub które uwzględniasz w swoim życiu
w przyszłości. Są cudowną rzeczą, ponieważ podnoszą Twoją wartość oraz pokazują, że ​​możesz być kreatorem zmiany. W rzeczywistości dają Ci życiowy cel. Jednak bez prawdziwego zaangażowania, poświęcenia czasu i działania, marzenie jest zsuwane na margines. Kiedy o czymś intensywnie rozmyślasz, ale nie robisz nic, by to mogło się ziścić, Twoje pragnienia stają się bólem lub ciężarem. Złe podejście do marzeń sprawia, że samo myślenie o nich, zamiast odczuwania przyjemności lub radości, zamienia się w koszmar. Dlatego, aby coś stworzyć, musisz najpierw uwierzyć w swoje pragnienia, bez względu na to, jakie one są i jak bardzo mogą wydawać się niemożliwe.

Posiadanie marzeń i  pasji pomaga skierować swoje życie na określone tory. Ścieżka może być mniej lub bardziej kręta, ale jest to ta, która prowadzi Cię do celu i skupia Cię na tym, czego naprawdę chcesz. Dopóki masz pasje, wiarę, marzenia i chcesz ciężko pracować, możesz robić wszystko, co zechcesz w tym życiu.

23 czerwca  uczennica naszej szkoły Barbara Urban otrzymała nagrodę „ Młodego Albatrosa 2023” za zwycięstwo w IX edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Filmów Uczniowskich „MŁODE ALBATROSY 2023”. Basia otrzymała  również  „Nagrodę Młodego Widza” przyznaną przez jury młodzieżowe tego festiwalu .

Ogólnopolski Festiwal Filmów Uczniowskich „Młode Albatrosy” to konkurs dla najmłodszych kinematograficznych talentów. W tym roku odbyła się jego 9. edycja.
W szranki stanęli uczniowie szkół podstawowych z całej Polski, których pasjonuje kino. Młodzi twórcy, którzy rywalizowali w konkursie, mieli za zadanie przygotować film fabularny, dokumentalny, eksperymentalny, teledysk, własną interpretację tekstu literackiego lub animację o dowolnej tematyce. Basia zrealizowała film animowany „Dobro i Zło”.

Film opowiada o walce między dobrem a złem.  Walka trwa od zarania dziejów i trwać będzie zawsze. Dobro i zło to dwa przeciwieństwa, które nie wykluczają się i nie mogą istnieć jedno bez drugiego. Kto wygra tą rywalizację?

Basiu, Twoja wytrwałość i pasja są godne podziwu. Rozwijaj się i osiągaj zamierzone cele, stawiając sobie poprzeczkę coraz wyżej!

297