Orkiestrowa rodzina rośnie w siłę


Orkiestrowa rodzina rośnie w siłę 25 lutego br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Dydni odbyły się warsztaty orkiestrowe dla najmłodszych członków Gminnej Orkiestry Dętej. Przypomnijmy swoją działalność orkiestra rozpoczęła przed kilkoma tygodniami. Jeszcze jest wspierana muzykami Sanockiej Orkiestry Dętej Avanti. Co cieszy, coraz więcej młodziutkich adeptów sztuki muzycznej z terenu gminy dołącza do orkiestry. Po raz pierwszy mieliśmy okazję zapoznać się z możliwościami orkiestry i posłuchać jej repertuaru podczas uroczystego otwarcia hali widowiskowo-sportowej w Niebocku, które miało miejsce 15 stycznia br. Orkiestra zatacza coraz szerszy krąg, a atmosfera w jakiej odbywają się zajęcia, przyciąga do siebie kolejnych zainteresowanych, czego efektem były sobotnie warsztaty przeprowadzone przez Agnieszkę Maliwiecką – tamburmajor oraz Grzegorza Maliwieckiego i Mateusza Florka. Oprócz przygotowania repertuaru, który będzie prezentowany podczas koncertów, odbyły się próby sekcyjne i gra w marszu. Młodzież uczyła się układu choreograficznego musztry paradnej połączonej z grą na instrumencie muzycznym. Były to inspirujące zajęcia w formie twórczych zabaw muzycznych. Z niecierpliwością czekamy na efekty warsztatów.  

Fot. GOK w Dydni

347